Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Nou

Nou byl nalezen sražený u silnice u obce Nové Ouholice. Nálezkyně kocourka odvezla na veterinu odkud putoval po prvotním vyšetření k nám. Kocourek má za sebou operaci zlomeniny spodní čelisti. Časem nejspíš ještě podstoupí amputaci přední nohy, která bohužel zatím není pohyblivá. Nou snáší manipulaci klidně a je moc hodný. Snaží se jíst a je i čistotný. Po vyléčení a očkování bude hledat nový domov. Vhodný pouze do bytu.

20.5.2022 – Nou má po amputaci levé přední nohy a daří se mu dobře. Je stále mazlivý a jídlo bere útokem.

9.7.2022 – Nou byl převezen do pražského depozita. Po mnoha plachých kočkách, které zde v posledních měsících byly, byl jeho příchod balzámem pro duši. Nou vylezl z přepravky, rozhlédl se kolem sebe, a jakmile jsme ho pohladili, začal příst a ducat hlavou. Ihned se nechal chovat a chování vyžaduje. Spokojenost dává najevo hlasitým předením, občas nadšením vrká a trylkuje. Je to takový terapeutický kocour, jakmile vás spatří, hned se rozběhne pro pohlazení a jeho nadšená reakce vám okamžitě zlepší náladu.

Nou je polodlouhosrstý kocour, teď mu dorůstá podsada a už nyní je vidět, jak krásný koocour z něj za pár měsíců bude. Ještě pracujeme na vykrmování, v čemž s námi velice ochotně spolupracuje :) Nou by v novém domově měl být kočičí jedináček – ač je to mladý kocourek, s ostatními kočkami moc vycházet neumí, pouští na ně hrůzu a ony se ho bojí. Nejspíš by ale mohl být s pejskem. Díky jeho extrémně mazlivé povaze je vhodný i do rodiny s dětmi.

Ač přišel o nohu, vypadá, jako by si toho ani nevšiml. Běhá, skáče, loví myšky a míčky. Ale nejraději se mazlí. A pokud to dovolíte, velmi rád bude v noci okupovat kousek postele.

Nou má za sebou kompletní veterinu a do nového domova může jít ihned. Je vhodný pouze do bytu.

 


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumZuzana - Praha 13
StavNašli domov
Kočka byla umístěna25.07.2022
Stáří kočky 1 rok a 6 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...