Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Filip

Kocoura Filipa jsme přijali od majitelů, kteří ho už kvůli jeho zdraví nechtěli. Bohužel Filip je epileptik a musí brát 2x denně prášky. Kocour je moc krásný a jakmile si zvykne na změnu, je i velmi mazlivý. V novém domově může být i sám. Vzhledem k epilepsii, může být pouze v bytě.

11.4.2018 – Filip se po povinné karanténě přestěhoval mezi ostatní kočky do domu. Je hodný a rád se mazlí. Bohužel je také submisivní a ostatních koček se dost bojí. V novém domově bude raději bez dalších zvířat.

V prosinci 2019 našel Filip nový domov. Bohužel nová majitelka nedokázala skloubit zaměstnání s pravidelným podáváním léků a Filipa musela po měsíci vrátit. První dny byl kocourek dost naštvaný a změna prostředí z bezkočičí domácnosti na naší kočičí se mu vůbec nelíbila. Tak doufáme, že si brzy zvykne a vše bude v pořádku.

24.2.2020 – Filip už je v pohodě a vše je v pořádku. Mazlí se a dokonce už začal jíst s ostatními. Což nikdy nedělal. Jojo, láska prochází žaludkem.

4.8.2021 – Filip měl poslední dobou problém se zuby a tak dnes podstoupil trhání zubů a odstranění výrůstků v kaudálních obloucích a dásních. Byla mu odebrána krev a výrůstky odeslány na histologii. Tak doufáme, že bude vše v pořádku.

Vyšetření krve Filip 3. 8. 2021

Podrobné vyšetření krve Filip 3. 8. 2021

19.8.2021 – Filípka pravděpodobně zlobí rány po vytržených zubech. Otekla mu pravá tvář a oko. Kocourek nechce jíst ani pít a po většinu dne je v pelíšku a spí. Krevní testy a kontrola na veterině nic neukázaly, takže se pravděpodobně jedná o nějaký skrytý absces ve tváři. Fíla dostal atb na 14 dní, mastičku na oči a my teď doufáme, že atb rychle zaberou a kocourek bude opět v pořádku.

20.8.2021 – Třetí víčko výrazně oteklé, oko není viditelné. Veterinář Fílu prohlédl, přidal atb. Tak snad bude v pořádku.

Vyšetření krve Filip 19. 8. 2021

Lékařská zpráva Filip 20. 8. 2021

22.8.2021 – Otok tváře ustoupil, ale třetí víčko je přes celé oko a výrazně oteklé. Filip už jí i pije.

26.8.2021 – Třetí víčko je opět v pořádku a oko je viditelné a bez poškození. Ještě Fílu trápí oteklá spojivka, ale snad už bude v pořádku.

14.10.2021 Histologie Filip

20.3.2023 – Fíla je stále v pohodě a my doufáme, že tady bude ještě dlouho. Je hodný, mazlivý a miluje nošení v náručí. To si naplno užívá.

19.2.2024 – Filip podstoupil kontrolní krevní testy a všechny hodnoty vyšly v pořádku. Máme radost, že i v jeho věku je stále v pohodě.

 

 


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavHledají domov, Naši nemocní, Virtuální adopce
Stáří kočky 8 roků a 8 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Platby a dárci

Platbu můžete provést na tento účet (jednorázově či měsíčně)
Č. účtu: 2800060940/2010
VS: 9202092018
Jméno a příjmení Částka Frekvence
Olga Kubásková 300,- Kč Měsíčně


Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...