Kontakt

Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Macek II.

Zrzavého kocoura Macka jsme přijali od majitelky. Původní majitelka zemřela už před rokem a nová se již ze zdravotních důvodů nemůže o kocourka starat. Macek potřebuje vymazlit a pořádně vykrmit. Krevní testy naštěstí neukázaly nějaký závažnější zdravotní problém. Vhodný i do domku s výběhem na bezpečném místě.

22.11.2021 – Macík má po prvním očkování. Zatím je pořád opatrný, ale před pár dny už u jídla začal hlasitě příst a my doufáme, že se časem osmělí a bude opět mazlivý. Jídlo má rád, je čistotný a kožíšek se časem také spraví.

19.2.2022 – Macek se přestěhoval z naší karantény do pražského depozita. Ještě předtím jsme mu museli oholit část srsti na zádech, protože byl jeden velký dred. Doufáme, že se mu tím uleví. Tváří se trochu jako vrah, ale je to zlatý kocour a čistá duše, nechá se hladit, ducá hlavičkou, nastavuje bradičku a vrní. A to i během holení dredů.
Ze světa je pořád trochu vyjukaný. Většinu času tráví schoulený někde v koutku. Jakoby se pořád bál, že ho čeká ještě něco špatného. Usilovně pracujeme na tom, abychom mu vysvětlili, že teď už to bude jen lepší. Macík je ideální jako gaučový parťák k babičce či dědovi, pěkně v teple a dostatku.

2.5.2022 – Kocoura začaly zase zlobit zuby, a tak šel 26. dubna na trhání. Bohužel už při předoperačním vyšetření se zjistilo, že má počínající renální selhání. Nicméně narkózu ještě šlo dát. Při operaci zubů našel pan doktor u Macíka na dásni nádorové změny a vyoperoval mu dva nádory, které poslal na histologii. Macík si ještě dva dny pobyl na veterině kvůli infusní stabilizaci. Po příchodu zpět do depozita se hned mazlil a bylo vidět, že je rád, že je „doma“. Bohužel v neděli 1.5. jsme mu našli na tváři bouli a vypadá to na absces. Uvidíme, jak se s tím Macík popere. A co teprve my při snaze dát mu prášek. :)
Macek II – výsledky krevních testů – duben 2022

9.5.2022 – Mackovi se udělala na levé tváři boule, tak jsme nasadili antibiotika. Také přišly výsledky histologie, ze kterých vyplynulo, že útvary poslané na rozbor nejsou nádory, ale zánětlivá ložiska. Máme tedy pokračovat v podávání antibiotik. Boule mu z tváře pomalu mizí. Jinak je to pořád zlatý kocour, který se rád mazlí a prášky baští přímo vzorně zabalené v pamlscích pro kočky.
Macek II – výsledky histologie – květen 2022


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

V případě zájmu o tuto kočku můžete depozitum kontaktovat jak emailem, tak telefonicky. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme zpravidla přes den v práci, nemůžeme zaručit okamžitou reakci. Proto doporučujeme mailovou komunikaci. Můžete také využít kontaktního formuláře přímo na profilu depozita.

Kontaktovat depozitum

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavHledají domov, Virtuální adopce
Stáří kočky 12 roků a 4 měsíce
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Platby a dárci

Platbu můžete provést na tento účet (jednorázově či měsíčně)
Č. účtu: 2800060940/2010
VS: 732021
Jméno a příjmení Částka Frekvence


Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...