Galerie z domova

01.08.2022


Krkovička

Kocour Krkovička se asi týden snažil získat trvalý pobyt ve veltruské masně. Jeho počínání lze popsat slovy klasika „Dobrý den, nemáte prosím trochu vody, já mám takový hlad, že bych u vás hned přespal.“. Evidentně věděl, kde by mu bylo dobře. Paní prodavačka ho alespoň krmila, ale vzhledem k tomu, že v masně bydlet nemohl, se přesunul na veltruskou veterinu na kastraci. Krkovička je kryptorchid, což znamenalo složitější zákrok. Veterinář nakonec nalezl jen jedno varle. Povahou je to naprosto skvělý mazel, kterému nevadí ani kočičí konkurence a pro jídlo je zřejmě schopen lecčeho. Není nijak agresivní, už z jeho výrazu je jasné, že to je dobrák od kosti (pořádně okousané a olízané). Bude spokojený jak ve velké rodině, tak i se starším člověkem, není nijak náročný. Je vhodný do bytu i domku s možností vycházek.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumJana - Kralupy
StavNašli domov
Kočka byla umístěna06.01.2015
Stáří kočky 11 roků a 11 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

13.01.2015
Dobrý den, před pár dny jsme se ujali kocoura Krkovičky (nyní Kenny) a podáváme hlášení :) Je to úžasný mazel a salámista, až nás to překvapilo. Máme od vás také kočičku Nyru (nyní Niki) a její první dny u nás probíhaly spíše pod pohovkou, než na ní. Kenny po otevření přepravky prozkoumal záchodek, obešel obývák dokola, a prásknul sebou na sedačku, jako by tu byl odjakživa :) Jen s Niki se pořád ještě dohadují, teda on je skvělý, vyzívá ji ke hře, neprská na ni, nesyčí, vůbec nic takového, ale Niki jako správná ženská dělá drahoty a hájí si svoje území :) Už je to tedy o dost lepší, než první den, ale pořád na něj vrčí, mručí, syčí a nechce mu dovolit, aby se k ní moc přiblížoval. Tak doufáme, že to bude dobré, dokonce už se i s námi zase Niki baví :D Přikládáme i nějaké fotky, snad také brzy pošleme spící mouro-černo-bílé klubíčko :) S pozdravem Dan a Karolína