Galerie z domova

01.05.2024

14.05.2024


Dromy

Kočička Dromy pochází z Vítova, kde se spolu s Nuviou a Jolandou usídlila ve slepé ulici vedoucí do jedné firmy. Zalíbilo se jim tam natolik, až bylo nutné je odchytit a přemístit k nám. Místo je krásné, poměrně klidné a hodní lidé tam kočky i krmili. Bohužel kočky zaměstnancům jedoucím do firmy skákaly doslova pod kola, protože si myslely, že jede krmička. Bylo jen otázkou času, kdy se někomu nepodaří včas zastavit. Drominka je krásná, ale zatím nedůvěřivá. Potřebuje čas, aby si zvykla. Vhodná do bytu.

7. 4. 2024 – Dromy se přestěhovala do pražského depozita.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavNašli domov
Kočka byla umístěna28.04.2024
Stáří kočky 1 rok a 2 měsíce
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

14.5.2024
Dromy s Nuviou dneska poprvé nezalezly pod kuchyňskou linku a spí přes den v obýváku. Postupně se nás bojí míň a míň. Jolanda se ještě pořád přes den raději schovává, ale večer řádí. Jolanda s Dromy milují hračky a provázky. Fascinuje je, když pletu. Jsou hypnotizované pohybem jehlic a zpozorní, když se pohne příze :-)) rády chytají všechno, co se hýbe. Pohladit se ale ještě nenechají. Párkrát jsem se pokusila při hraní s Dromy dotknout se rukou její packy, a vždycky se zatvářila šokovaně :-)) Je příjemný je doma mít i když se zatím nemazlí. Používají mezi sebou roztomilou kočičí řeč, různé vrkání a kníkání. Jsou k sobě neskutečně vstřícné a ohleduplné. Když je krmíme a některá nedojí nebo přijde pozdě, ostatní jí to tam nechají, aby si to snědla potom. Když jde o žrádlo, tak znám u koček spíš nenažranost a rivalitu, ale tyhle tři jako by snad pochopily že když tam jsou tři misky, tak má každá svojí, a chovají se k sobě jako rodina. Před pár dny jsme si sem ještě vzali neplánovaně jednu 16-letou kočičku, která žila u táty a má zdravotní problémy. Špatně chodí, je to něco neurologického. Neudrží se moc na nohou, přepadává. Táta už s ní potřeboval pomoct, tak jsme si ji vzali sem, a řešíme s paní veterinářkou, co dál. Asi už to vypadá že tu dlouho nebude, tak jsem se jí ujala, protože jsem zatím skoro pořád doma a můžu jí dělat společnost a pomáhat jí na toaletu. Je to moje původní první kočka a první velká kočičí láska, a pořád spolu máme krásný vztah, i přestože jsem se pak jednou ostěhovala pryč a nechala ji u táty, protože tam byla zvyklá, měla tam zahradu a další kočičí přátele i další členy rodiny. Ale táta teď ten konec moc nezvládá ani duševně, tak je čiči u mě. V noci si ji beru na spaní pod peřinu, a je spokojená. Navzdory jejím zdravotním problémům, si ještě ráda zavrní a ráda si nacpe pupík dobrou konzervou. Příští týden jdeme na kontrolu k veterinářce, a uvidíme co dál. Zatím se to nijak nelepší, spíš naopak, ale to se dalo čekat, i když jsme samozřejmě doufali. Mladé kočičí trio tuhle kočičí babičku přijalo úplně v pohodě, byly tak roztomile zvědavoučký kdo to sem přišel, a přišly ji všechny společně mile přivítat/očuchat. Babča byla trošku nevrlá a vrčela, ale s holkama to nehlo, jen dál zvědavě koukaly. Přebývá v samostatném pokoji, kde má svůj vlastní záchod, aby to bylo blízko, a s holkama se potká tak jednou, dvakrát denně, a už ani nevrčí, je to v klidu. Takže tu teď máme jednu mazlivou, co neběhá, a tři co běhají všude, ale ještě se nemazlí :D takže od všeho něco :D