Galerie z domova

12.06.2024


Beta

Beta byla odebrána nesvéprávnému majiteli spolu s dalšími šesti kočkami z důvodu stěhování. I přes špatné hygienické podmínky jsou všechny kočky socializované a relativně zdravé. Potřebují pořádně vykrmit a dát dohromady kožíšky.

26.5.2019 – Kočička Beta přestala stejně jako ostatní z kočičí party jíst. Vzhledem k tomu, že dva kocourci měli pozitivní test na Panleukopenii a kočička Delta musela být uspána, byla celá pětka převezena na  hospitalizaci na veterinární kliniku v Praze. Doufáme, že jim včasná léčba pomůže a všichni tuhle pohromu přežijí bez větší újmy.

4.6.2019 – Beta je od včerejšího večera zpět z hospitalizace a daří se jí dobře. Chuť k jídlu jí nechybí. Stejně jako u Gamy, měla nemoc i u Bety podstatně klidnější průběh. Tak teď snad jen dát Betu dohromady, aby mohla brzo najít nový domov.

21.1.2020 – Beta ve zdraví přežila kompletní očkování, bohužel testy prokázaly FELV pozitvitu a tak kočička putovala, místo do depozita, k naší dočaskářce Daniele, která se o ni bude starat. I přesto i pro ni hledáme nový domov. Může do domácnosti bez dalších koček, nebo k další FELV pozitivní kočičce. FELV pozitivní kočky nesmějí chodit ven, proto je Beta vhodná pouze do bytu. Kočička je spíše opatrná a plachá. Na lidi si zatím moc nezvykla.

22.5.2020 – Beta si v novém místě dobře zvykla a celá šťastná pětka (Alfa, Gama, Ró, Tau) je spokojená, mazlivá a bez zdravotních komplikací. Beta je z pětice mazlivá nejméně. Stále pro ně hledáme nový domov.

18.6.2021 – U Bety se naštěstí nic nezměnilo. Je mazlivá, nechá se i česat a čeká na nový domov.

19.4.2024 – Kočičce se daří dobře. Sice nový domov nenašla, ale je v partě svých kámošů a je spokojená. Občas jí zazlobí dredy, ale naštěstí se nechá česat, takže za pár chvil je jako ze škatulky.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavNašli domov
Kočka byla umístěna17.05.2024
Stáří kočky 7 roků a 2 měsíce
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

12.6.2024
Hezký den, Nechala jsem si dlouhý odstup, abychom toho s Betynkou hodně zažili a abych měla zase nějaký adekvátní pohled na věc .-) Záchod – nic nezabralo (stále máme dva, v jednom je bentonitové stelivo…). Až se manžel rozhodl, když chodí pořád čůrat vedle pračky, že jí tam prostě ten záchod dáme a na to granulované (granofyt) stelivo jsme rozprostřeli takovou tu inkontineční podložku – a stal se zázrak (takový malý), Betynka čůrala na záchůdku. Takže vlastně ona donutila nás dát jí záchod na místo, kam chodila…. Zatím je to čerstvá záležitost, cca 4 dny, ale hurá, první úspěch. Nicméně na velkou chodí pořád na jedno stejné místo – doprostřed kuchyně. Je tam lino, stolici má pevnou, takže žádná škoda, ale taky nic, co by člověk chtěl…. Snad ji postupně došoupeme, aby tu potřebu vykonávala vždycky a obojí na jedno místo… Motivujeme ji mlskama, nosíme ji i s bobkama na wc…. V úterý 4.6. jsme byli u nás na veterině – moč má v pořádku, celkově ji chválili, ale zuby ještě uvažovali, že by možná některé snesly vyndat a ten výtok z očí a kýchání má ošklivé, tak jsme dostali antibiotika. Teď když už nás miluje, tak ne že by je brala s nadšením, ale dokázali jsme jí tabletky dávat a pak se k nám za pár minut zase tulila, takže to dopadne dobře doufám :-) Ještě půjdeme příští týden na kontrolu. Uši si pořád trochu tře, ale vykapala jsem jí je a vytřela, myslím, že to má i trošku jako zvyk. Ale buď si nasliněnou tlapkou tře uši, nebo si otírá ty mokvající oči. Jinak povahou je to fakt sladký huňatý polštář, vždycky přijde, celá se otře a pak upadne na bok a hlaďte mě a drbejte 😊 Spinká většinou u mě na peřině nebo mezi mnou a manželem v posteli, jako hračku má špunt od šampusu, ten ji zaujal, jinak se nechytlo vůbec nic. Chodí i koukat z okna na holuby a jiné ptactvo. Nechá se hezky česat, takže srst bude mít ukázkovou, až jí dorostou i ta oholená místa. Tak doufám, že budeme dělat i nadále pokroky a další zprávy budou zase veselejší. A pošleme i nějaké fotky.