Kontakt

Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Alfa

Alfa byla odebrána nesvéprávnému majiteli spolu s dalšími šesti kočkami z důvodu stěhování. I přes špatné hygienické podmínky jsou všechny kočky socializované a relativně zdravé. Potřebují pořádně vykrmit a dát dohromady kožíšky. Alfa při příjmu neměla pravé oko a podstoupila operaci kvůli vyčištění očního důlku. Na levém oku má velký vřed. Doufáme, že jeho léčba bude úspěšná a Alfa na něj zase uvidí.

27.5.2019 – Alfa byla hned po odchytu od ostatních oddělena a první týden strávila na hospitalizaci z důvodu operace a léčby očí. Kočička je teď u nás v karanténě a my doufáme, že se u ní nerozvine panleukopenie jako u zbývající šestice která byla umístěna u naší dočasky a momentálně je na hospitalizaci na jedné veterinární klinice. Všichni doufáme, že tuhle hnusnou nemoc kočky přežijí. I když jedna to štěstí neměla. Delta byla bohužel první, kdo přestal jíst a než se přišlo na panleukopenii, bylo už pozdě. Stejně jako před lety, má tahle nákaza nespecifické příznaky. Kočky nemají průjem ani nezvrací. Jen trpí nechutenstvím a u dvou se objevila kaliciviroza.

18.6.2019 – Alfa se ve zdraví dočkala prvního očkování. Bohužel testy prokázaly FELV pozitivitu a tak kočička poputuje, místo do depozita, k naší dočaskářce Daniele, která se o ni bude starat. I přesto pro Alfu hledáme nový domov. Může do domácnosti bez dalších koček, nebo k další FELV pozitivní kočičce. FELV pozitivní kočky nesmějí chodit ven, proto je Alfa vhodná pouze do bytu. Zpočátku bude nejspíš opatrná, ale jakmile se osmělí a zvykne si, je hodně mazlivá a hodná.

22.5.2020 – Alfa si v novém místě dobře zvykla a celá šťastná pětka (Beta, Gama, Ró, Tau) je spokojená, mazlivá a bez zdravotních komplikací. Stále pro ně hledáme nový domov. Všichni jsou již kompletně očkováni a jediný jejich hendikep je tedy FELV pozitivita, což znamená nemožnost chodit ven a domácnost bez dalších koček (popř. jen s dalšími pozitivními).

19.10.2022 – Alfa má za sebou vytrhání zubů a je v pořádku. Sice jí zlobí ledviny, ale jinak je stále hravá a dobře jí.

19.4.2024 – Kočičce se daří dobře. Sice nový domov nenašla, ale je v partě svých kámošů a je spokojená.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

V případě zájmu o tuto kočku můžete depozitum kontaktovat jak emailem, tak telefonicky. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme zpravidla přes den v práci, nemůžeme zaručit okamžitou reakci. Proto doporučujeme mailovou komunikaci. Můžete také využít kontaktního formuláře přímo na profilu depozita.

Kontaktovat depozitum

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavHledají domov, Virtuální adopce
Stáří kočky 6 roků a 9 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Platby a dárci

Platbu můžete provést na tento účet (jednorázově či měsíčně)
Č. účtu: 2800060940/2010
VS: 172019
Jméno a příjmení Částka Frekvence
Veronika Slezáčková Gybasová 150,- Kč Měsíčně


Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...