Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Thor

Kocourek byl nalezen zapadlý ve stavebním materiálu na zahradě v Libkovicích pod Řípem. Nálezci neváhali a Thora ihned odvezli na veterinu. Kocourek má nemocné oči a poruchu motoriky. Jinak se zdá být v pořádku. Je velmi mazlivý a miluje jídlo.

22.6.2022 – Thor má za sebou vyšetření oftalmologem. Bohužel oči jsou nenávratně poškozené herpesem. Dostal kapky do očí a atb aby se trošku zmátořil a oči se zaléčily. Kocourek je jinak v pohodě a řádí za dva. Navíc miluje mazlení a náležitě si ho užívá.

4.7.2022 – Kocourek má po kontrole u oftalmologa. Bohužel se jen potvrdilo, to co ukázalo vyšetření v červnu. V budoucnu bude nejspíš potřeba vyoperovat levé oko na které je Thor úplně slepý. Jinak je kocourek v pohodě. Je mazlivý a teď už ho čeká klasická veterina – očkování, kastrace, testy a čipování. Vhodný pouze do bytu.

10.8.2022 – Thor má za sebou odstranění levého oka a kastraci. Zatím to vypadá, že mu to nijak výrazně nevadí a dál se mazlí jako by se nic nestalo. Bohužel má hodně postižené i pravé oko, ale ani to ho nijak zásadně neomezuje a žije si svůj kočičí život. V novém domově by tedy nemělo být moc rušivých elementů nebo časté stěhování věcí, aby si mohl na svůj prostor zvyknout. Většina koček se pak už doma pohybuje jakoby viděly, protože už prostor znají a naráží jen do nečekaných překážek.

27.8.2022 – Thor byl převezen do pražského depozita a neztratil ani minutu – mazlit se začal už v přepravce, za stálého předení z ní vylezl a začal zkoumat nové prostředí. Je to opravdu mazlík, nejspokojenější je, když se může rozvalit a nechat se drbat. Přestože má hodně omezené vidění, pohybuje se celkem s jistotou, jen občas se zastaví, aby se zorientoval. Hlavičku má trochu nakřivo a občas se několikrát zatočí dokola, ale za myškami se honí s neutuchajícím nadšením a vydrží si hrát opravdu dlouho.
V novém domově může být kočičí jedináček nebo se starší, hodnou a klidnou kočkou, která ho nebude přepadat ze zálohy :) Potřebuje být v klidném prostředí, kde se nebude často hýbat nábytkem a kde nebudou nečekané hlasité zvuky, to ho leká. Okna musí být zajištěná sítěmi. První dva dny byl v jednom pokoji, aby si zvykl, kde co je a měl ho jako útočiště. Po vypuštění do zbytku bytu vše pomalu prozkoumal, seznámil se se starší kočkou a postupně si rozšiřuje teritorium – přece se nebude omezovat jen na pracovnu :) Jeho oblíbené činnosti jsou mazlení, hraní a krádež šunky – to se mu naštěstí povedlo jen jednou, teď už si na něj dáváme pozor a snídani si pořádně hlídáme :)
19.9.2022 – Po několika týdnech s Thorem musíme opravit předchozí tvrzení.
a) Thorovi je dost jedno, jestli se hýbe nábytkem, otvírají dveře, přesouvají židle – všemu se s přehledem vyhne. Naučil se tu pohybovat tak dobře, že i v noci za tmy najde postel a skočí se k nám stulit.
b) Nepotřebuje k sobě starší klidnou kočku, naopak, ocení hravého parťáka. Sám je dost aktivní a s nadšením běhá po bytě a loví hračky, a když bylo v depozitu kotě, hráli si spolu – no, jako koťata :) Když se nudí, tak nás někdy mňoukáním popohání k akci – házet myšky, hračky. S jeho horším viděním mu dobře vyhovují hračky větší a případně šustivé – velký kus zmačkaného papíru vždy slaví úspěch.
c) Ani hlasitých zvuků se už nijak zvlášť nebojí – postupně si zvykl a nyní již se zaujetím pozoruje i vysavač.
Thor je prostě zlato. Je až s podivem, jak rychle jsme si zvykli na to, že je jednooký i na to, že má občas hlavu nakřivo. Je tak roztomilý, že tohle člověk vůbec nevnímá. Vždycky s nadšením reaguje na pohlazení, rád se i chová na klíně. A všude za námi běhá jako pejsek – jak se pohneme, hned ho máme v patách :)


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumZuzana - Praha 13
StavNašli domov
Kočka byla umístěna08.10.2022
Stáří kočky 3 roky
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...