Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Moták

První červencový týden jsme přijímali kotě s porušenou motorikou. Našli ho na poli, nebylo schopné se zvednout a udržet rovnováhu. Domníváme se, že ho kvůli tomu někdo vyhodil, protože v době nálezu neměl blechy ani klíšťata a byl čistý. Řekli jsme si, že zkusíme udělat co půjde a uvidíme, zda to bude k žití. Mrňavé neštěstí jsme pojmenovali Moták. Dneska už víme, že to byla chyba. Někdo mu bude muset vymyslet lepší jméno. Z Motáčka je čilé a zdravé kotě, neustále běhá a zkoumá okolí, bříško poctivě nacpané jídlem.

15.8.2016 – v současné době je Moták hospitalizován u MVDr. Petry Šulhy na Brandýsku a podle posledních zpráv je to raubíř, který se potřebuje vyřádit. V novém domově bude potřebovat zvířecího kamaráda.

4.9.2016 – Moták je již více jak 14 dní v depozitu Hospozín, má se skvěle a je opravdu v kondici. Vypadá a chová se jakoby nikdy neměl poruchu motoriky. A aby mu nebylo smutno, dostal k sobě kámošku Cassey a nutno říci, že to byla dobrá volba. Oba jsou neskutečně akční a naprosto si vyhovují. I když je Cassey postavou větší, dává jí Moták co proto a karanténa se otřásá v základech.

11.1.2017 – Moták nás neustále drží ve střehu. Dnes prodělal záchvat. Je tady podezření na mrtvičku. Uvidíme jak zabere infuzní terapie s atb clonou proti případné infekci.

6.2.2017 – Kocourek je opět částečně v kondici. Po prodělaném záchvatu byl zpočátku dost špatný. Motorika nebyla 100%, ale šanci na zlepšení nám dávala jeho nezdolná chuť k jídlu. Z Motáka je opět neskutečně živý kocour, který potřebuje pro své hry schopného kámoše. Neustále něco loví a nahání. Momentálně není moc na nošení v náručí. Na to prostě nemá čas. V novém domově bude rád za odolného psa nebo další akční kočku.

20.2.2017 – Po návratu z hospitalizace a počátečním řádění se Moták zklidnil. Jeho chování vykazuje známky mozkové poruchy. Je pomalejší a do ničeho se už nevrhá po hlavě. Pravděpodobně jsou to následky mrtvičky. Moták je teď klidný a už mu nevadí ani nošení v náručí. Sice se nás občas pokouší zakousnout, ale má rád drbání za oušky a dokonce i spaní v posteli. Ostatní kočky už také nechává na pokoji a raději se drží v naší blízkosti. Co je ale hlavní, že chuť k jídlu mu zůstala stejná.

5.3.2017 – Dnes v noci prodělal Moták epileptický záchvat. Otázkou je, zda ten z 11.1. byl také epileptický a nejednalo se o mrtvičku, nebo je epilepsie naopak následkem mrtvičky. Zatím budeme Motáčka sledovat a pokud se budou záchvaty opakovat, bude muset nastoupit léčba.

11.3.2017 – Kocourek dnes ráno prodělal další epileptický záchvat, takže došlo na léky. Moták je naštěstí super kocour, kterému tabletky nevadí a vzorně je užívá. Doufáme, že mu léky pomohou a bude v rámci možností v pohodě.

15.9.2017 – Půl roku po začátku léčby epilepsie je Moták v pořádku. Záchvaty zmizely. Sice bude kocourek léky užívat i nadále, ale vůbec mu to nevadí. Proplouvá si životem v klidu s pohodě. Má rád dobré jídlo a občas si i pořádně zaběhá a zařádí. Je vhodný pouze do bytu. Zvířecí kamarád je vítán.

20.9.2017 – Moták zcela evidentně nechce opustit naše řady a odejít do nového domova. Aby nás udržel v plné polní, měl dnes v noci epileptický záchvat. Nojo, asi jsme to zakřikli, když jsme se radovali, že je vše ok a léky pomáhají. Takže milý Motáček má o trošku větší prášek a vše ostatní je při starém.

25.2.2020 – Moták v neděli špatně dýchal tak jsme v pondělí jeli na kontrolu. Kocourek dostal atb, přišel o pár zoubků a doktor mu pro jistotu odebral krev. Testy ukázaly, že má vše v normě. Tak uvidíme jak zaberou atb. Jinak je Motáček stále stejný mazel milující jídlo.

18.12.2020 – Motáčkovo zdraví opět zlobí. Kocourek má špatnou srst a začal hubnout. Krevní testy ukázaly vysoké eozynofily a nízké leukocyty a albumin. Odčervení ani atb nijak výrazně nezabrala, tak dostal Moták jiné léky. Doufáme, že zaberou a Moták bude zase v pohodě.

30.4.2021 – Motáček to má se zdravím jako na houpačce. Jeden týden je v pohodě a další nestojí za nic. Opět začal hubnout a přidalo se i zvracení. Rtg neukázal žádné změny v dutině břišní, ale krevní testy ukázaly na problém se slinivkou. Milý kocour tedy dostal atb. i dietu a uvidíme jak to zvládne.

19.5.2021 –  Dnes byl Moták na kontrolních krevních testech a není to žádná sláva. Uvidíme jak se bude na slinivkové dietě držet.

 


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavHledají domov, Naši nemocní, Virtuální adopce
Stáří kočky 6 roků a 4 měsíce
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Platby a dárci

Platbu můžete provést na tento účet (jednorázově či měsíčně)
Č. účtu: 2800060940/2010
VS: 602016
Jméno a příjmení Částka Frekvence
Lucie Kaninová 300,- Kč Měsíčně
Olga Kubásková 300,- Kč Měsíčně


Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...