Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Marienka

Janko a Marienka nenašli perníkovou chaloupku, ale naopak byli nalezeni. Všímavý cyklista naštěstí při jízdě lesem mezi Smečnem a obcí Důl Libušín nepřehlédl dvě přepravky odložené cca 15 metrů od silnice. Jaké bylo jeho překvapení, když zjistil, že jsou v nich i dvě kočky. Dvířka sice byla otevřená, ale kočky byly tak vystresované, že se ani nepokusily o útěk. Což je jedině dobře. Marienka je kočka se vším všudy. Je krásná, ale i trošku dominantní a Janko to od ní občas schytá. Srst měla hodně zanedbanou, takže bylo potřeba ji oholit. Bude potřebovat větší péči než Janko. Je hodně hubená a větší stresařka. Vhodná pouze do bytu.

23.7.2021 – Marienka je po prvním očkování a hledá nový domov. Lépe jí bude samotné. Je trochu dominantní a potřebuje péči. Kožíšek musel být oholen a ještě potřebuje úpravu. Jinak je kočička taková něžná duše, mazlivá a miluje jídlo. Potřebuje pořádně vykrmit.

1.11.2021 – Marience krevní testy prokázaly selhání ledvin. Momentálně je na dietě a zatím se tváří, že jí nic není. Jen my víme, že to není tak jednoduché. Marienka hodně pije a bohužel vůbec nenabírá. Tak uvidíme za měsíc, jak dopadnou kontrolní testy.

9.4.2022 – Dnes jsme nechali Marienku odejít. Během dvou dnů se její stav velmi zhoršil a krevní testy potvrdily, že jí přestaly fungovat ledviny. Věděli jsme, že to přijde, ale doufali jsme, že to ještě pár let vydrží. Je nám to moc líto.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavOpustili nás
Kočka zemřela09.04.2022
Stáří kočky 8 roků
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...