Galerie z domova

02.08.2022

23.08.2022


Maličká

Maličkou spolu s Malenkou, Málinkou a ještě jedním prckem vhodil v noci někdo na pozemek kralupského depozita. Jedno prtě bohužel nepřežilo setkání s predátorem. Holky naštěstí přežily a teď se dávají dohromady. Všenek mají požehnaně a potřebují vykrmit. Hlavně Maličká je opravdu drobeček, ale chutí k jídlu se to snaží dohnat. Vhodná pouze do bytu.

17. ledna 2022 – Maličká se přesunula z karantény do pražského depozita. První dva dny trávila schovaná pod gaučem a odtamtud smutně mňoukala. Třetí den ráno však přišla jako mávnutím kouzelného proutku změna a Maličká opustila svou skrýš. Od té doby prozkoumává byt a snaží se spřátelit s domácí kočkou Baruškou. Ta tomu ale není nakloněná, a tak si Maličká musí hrát sama. U toho si pořád pro sebe povídá. Hledáme pro ni tedy nový domov, kde by k sobě měla nějakého kočičího kamaráda, aby se nenudila a nebylo jí smutno.

3. března 2022
Maličká se vrátila z nového domova zpět do depozita. Majitelka se celá osypala, a tak raději kočičku vrátila. Maličká hned po příchodu zkontrolovala celé depozitum, pomazlila se s lidmi a zasyčela na každou kočku, která šla kolem. Musí si zase chvíli zvykat, že není kočičím jedináčkem.

9. června 2022 – Kočička má za sebou kastraci a v depozitu už je jako doma. Po návratu z nového domova si zvykala asi 3 dny na to, že už není kočičím jedináčkem, ale ukázalo se, že jí to vlastně vůbec nevadí. Naopak by si ráda hrála s dalšími kočkami, ale spolu s ní teď bydlí jen dva kočičí důchodci. A ti z jejích aktivit vůbec nejsou nadšení. Maličká má štíhlou, sportovní postavu a je velmi výhřevná. Jakmile vám skočí na klín, okamžitě začne hřát jako kamínka. Vyhledává každou příležitost k mazlení, moc ráda se chová a na klíně téměř okamžitě usíná. V novém domově by ráda měla kočičího parťáka na hraní, aby se nenudila.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavNašli domov
Kočka byla umístěna01.08.2022
Stáří kočky 2 roky a 9 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

23.8.2022
Hezký den po čase, posílám pár fotek a dobré zprávy pro radost :) s mladším kocourkem to kočičce klape výborně, hrajou si klidně několik hodin až do usnutí a sdílí strach z vysavače spolu pod gaučem :) krom toho je to teď dvorní mazel :) se starším kocourkem teď sice řešíme zdravotní komplikace, ale ty s kočičkou nijak nesouvisejí a naopak nám pomáhá, aby měl senior klid na léčení. Takže ťuk ťuk, vypadá to, že jsme se dobře našli :)
3.8.2022
Tak uz se sama chodi mazlit :) Myslim, ze zakladni adaptace je za nama, zpod gauce vylezla na arabske beaty, tak jsme ji zacali rikat Aisha :)
2.8.2022
Tak socializace uspesne probiha, od vcerejsiho vecera uz relativne nebojacne korzuje po byte a nufe kocoury :) jist a pit jsem ji na vlastni oci jeste nevidela, ale to je spis tim, ze travim cas se seniorem ve vedlejsi mistnosti. S muzem to jeste pohlidame, ale vypada snad v pohode.
1.8.2022
Jen hlásím, že jsme v pořádku doma pod gaučem, kocouři zatím vstřícně přenechali klidný kout :) večer vyzkoušíme, jestli má náladu na krmení, kdyžtak jí necháme misku přes noc. Dám vědět pokroky :) díky moc