Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Koule

Už jste si někdy řekli, že byste si chtěli pořídit kočku, která na krátkých křivých nožičkách nese válcovité tělíčko s hrubou srstí, na spodku lehce vylysalé, na jedné straně zakončené krátkým ocáskem a na straně druhé malou hlavičkou zdůrazňující beztvarost tělíčka? K tomu stále lehce uplakané oči, krátká nevýrazná ouška a nulová fotogeničnost? Ano, přesně to všechny tyto požadavky splňuje kočka Koule. Pokud vás její vzhled zaujal, asi je zbytečné dodávat, že se odráží i na její povaze – tak pevně jak krátké pracičky široce rozkročené drží její tělíčko stabilní, stojí na zemi i zbytek kočky. Koule se nenechá ničím rozhodit. Okamžitě ví, kde je její místo (na gauči) a co si mohou dovolovat ostatní. Zcela reálně umí odhadnout i své nároky na pomazlení a podrbání šedivého bříška (často a pořádně). Nedělá naschvály, neprovokuje ostatní, jen když některá kočka vstoupí moc blízko, dostane stručnou facku. A hotovo! Tak! Koule nehodlá věci komplikovat, je velmi příjemnou společnicí za všech okolností. Z klidu ji vyvede jedině „hýbací věc“ či jiná hračka. Tu se probudí nejhbitější myšilovka světa a nekompromisně dostihne a uloví. Čeká na někoho, kdo ví, co je to opravdová kočka. Bude spokojená v bytě, ale možnost vycházek na zahrádku ji neurazí. Přišla k nám jako zvíře nesnášející konkurenci, ale v současné době vychází se všemi kočkami v pohodě.

V prosinci 2015 začala Koule prudce hubnout a testy prokázaly špatné ledvinové hodnoty. Po kapačkách a na dietě je Koule stabilizovaná, v průběhu ledna začala dokonce přibývat a má opět radost ze života. Je možné si ji rovněž osvojit (s perspektivou krátkého života) do domácnosti bez dalších zvířat.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumFrantiška - Praha 5
StavOpustili nás
Kočka zemřela10.05.2016
Stáří kočky 6 roků a 8 měsíců
PohlavíKočka
KastraceNE
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...