Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Justice

Černou kočku Justice jsme našli v přepravce u plotu našeho depozita. Někdo ji tam odložil a odjel. Naštěstí tam zjevně nebyla moc dlouho, ale byl zrovna horký den a nechceme ani domýšlet, co by se s ní stalo, kdybychom zrovna neodjížděli pryč z domu a nevšimli si jí. Po prohlídce na veterině paní doktorka konstatovala, že kočka je zdravá, ale skoro slepá. Vypadá dobře, není podvyživená a je to velký mazel. Zatím je v karanténě, takže nevíme, jak se bude snášet s dalšími kočkami, ale lidi miluje bez rozdílu a opravdu hodně ráda se mazlí. Ačkoliv špatně vidí, nemá problém s pohybem a v karanténním boxu se velmi rychle zorientovala. Hned první den dokázala vyskočit i seskočit z boudičky záchodu, který mimochodem vzorně používá.

24.9.20223 – Justice jsme převezli do pražského depozita a byli jsme hodně zvědaví, jak pohyb v novém prostředí zvládne. Naštěstí se ukázalo, že není slepá úplně – vidění má sice omezené, ale po pár dnech se po bytě pohybuje bez problémů. Justice aneb Jusie je naprosto pohodová kočka, je upovídaná a pomňoukává na nás. Vítá i lidi, kteří přijdou na návštěvu, nebojí se. Hned zvedá ocásek a nechá se drbat. Ráda chodí na balkón a okukuje květináče. V jednom větším si i ráda pospí. Při přípravě jídla vehementně asistuje, opírá se packami o kuchyňskou linku, ducá hlavou a snaží se servírování urychlit.

Je to velký mazlík a ráda se chová. Hodně asistuje při práci u počítače, rozvalí se před klávesnicí a vyžaduje drbání. Pokud se jí ho nedostává v dostatečném množství, nebojí se připomenout se pořádným ducnutím. Nenechá nás nikde samotné, když jdeme pryč z pokoje, máme ji hned za zády jako pejska. Nikdy ji nemusíme hledat, vždy je někde poblíž. Občas si i hraje, má ráda chrastící myšky a hračky se šantou, běhá za nimi jako kotě. Má moc ráda vyčesávání, to hned přede, protahuje celé tělo a nechá si česat i břicho. Na něm má bílé skrvny, které vidíme často, protože se pořád někde vyvaluje :)

Jusie nejí granule a podle toho, co všechno nám krade z talíře, si myslíme, že v původním domově dostávala stejné jídlo jako lidé. Už jsme viděli kočky jíst ledacos, ale Jusie je rekordmanka – kromě masa žere i brambory, rajčata, kysané zelí a pomelo snědla málem i s mísou. Vtipně i pije – tlapkou posouvá misku s vodou na místo, které jí zjevně vyhovuje víc než to, co jsme vybrali my, anebo si namáčí packu v naší sklenici s vodou a pak ji olizuje.

Pro Jusy hledáme klidnější domov, a raději bez malých dětí – občas se leká hlasitých zvuků a v tu chvíli se nestihne zorientovat a někdy do něčeho narazí. I když zatím do výšek neskáče, okna by měla být zasíťovaná anebo otvíraná pouze na větračku. Moc ráda chodí na balkón (zasíťovaný), u dveží si i zamňouká, abychom ji pustili ven. Nevyžaduje žádnou zvláštní zdravotní péči, jen trochu trpělivosti v prvních dnech, kdy si bude zvykat na nové prostředí a mohla by potřebovat pomoc s orientací. V novém domově může být s klidným zvířecím společníkem, se starší kočkou v depozitu vychází velmi dobře

 

 


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumZuzana - Praha 13
StavNašli domov
Kočka byla umístěna03.02.2024
Stáří kočky 6 roků a 8 měsíců
PohlavíKočka
KastraceNE
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...