Galerie z domova

02.03.2023

28.03.2023


Joffrey

Černého kocoura přivezla z Holubic nálezkyně rovnou na veterinu. Joffrey je hodně zdevastovaný starý kocour.  Lidi zatím moc nemusí a veterináře ještě míň. Uvidíme, jestli se nám ho podaří aspoň trochu vymazlit. Zatím se dává dohromady.

8.7.2021 – Joffrey je už z hospitalizace u nás a zatím tedy nevypadá na velkého mazlíka. Postupně se dává dohromady, kožich ještě potřebuje pořádně dorůst. Vhodný i do domku se zahradou na bezpečném místě.

21.5.2022 – Joffrey má hotové očkování a byl přesunut do venkovní voliéry. V současné době už před námi zběsile neutíká, ale na bližší seznamování to stále nevypadá.

28.7.2022 – Kocourek si postupně zvyká na naší přítomnost a dokonce si od nás vzal z ruky i pamlsek. Doufáme, že se nám ho podaří vymazlit.

20.12.2022 – Joffrey alias Žofánek se mazlí. A pořádně. Už se nás nebojí a za pamlsek by nám snesl modré z nebe. Je naprosto úžasný. Taková chlupatá koule. No prostě srdcovka. Máme velkou radost.

 


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavNašli domov
Kočka byla umístěna11.02.2023
Stáří kočky 12 roků a 11 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

28.3.2023
Milá Aleno, už nějaký ten pátek si říkáme, že vám musíme napsat, ale ne a ne se k tomu dokopat. Nakonec jsme Jofa vzali kvůli kašli na veterinu, dostal antibiotika a zlepšilo se to. Máme naplánovanou kontrolu, snad už to bude dobré (jak je starej, chtějí mít jistotu, že se doléčil). Zároveň pouští zimní chlup, takže si vyčesávání rozhodně užíváme. Jinak na veterině je to neskutečný šikula, jediná nepříjemná část je dostat ho doma do přepravky. Pak už spolupracuje a ani neremcá. Injekci si nechal dát líp, než to zvládá Štěpán. Dokonce si nechal oholit zadredovanou hruď (nicméně to ani není poznat :D). Zabydlel se dobře, chodí se každé ráno mazlit, už bere na milost i Štěpána a zvyká si na dveře. Se Slepicí se prohánějí po bytě, trochu se fackujou, trochu se vzájemně olizujou a většinu dne si spolu hoví pod postelí nebo na ní. Vypadá velmi spokojeně a určitě moc zdraví.
2.3.2023
Milá Aleno, dlouho jsme se neozvali, ale chceme dát vědět, že je všecko v pořádku. Jof se sice pořád docela často plaší, leká a schovává pod postel, ale už taky mnohem častěji sám vylézá. Se Slepicí si po večerech už hraje, kutálí tužku (nejlepší hračku všech dob) celým bytem. Včera dokonce rozháněl holuby z krmítka za oknem. Pokašlává, ale to je vzhledem k jeho oblibeným schovkám asi v pořádku. Posílám další várku fotek. Očičko je občas úplně v klidu, ale srst mu tam překáží, tak pořád kapeme. Dokonce vzal na milost naše konzervy a cpe se jako zjednanej. Určitě moc zdraví (zamával by, ale chrápe).
16.2.2023
Tak hlásíme, že se tu Jof už zabydlel. Děsně ho lekají dveře a varná konvice, ale jinak se mazlí, nechává česat, prozkoumává celý byt a čuchají se se Slepicí navzájem. Prvních pár dní spal v záchodě, ale to už ho naštěstí přešlo :D Spí na gauči, občas nás přijde zkontrolovat do ložnice a hraje si s předměty, co najde na zemi. Oko se mu zlepšilo, ještě mu tam kapeme, ale zdá se, že brzy nebude třeba. Češeme ho furt. Zabral si své místo na gauči a u mého pracovního stolu má přistavenou židli, aby měl vše pod kontrolou. Jinak s náma kouká na televizi, za mnou běhá trochu jako ocásek, vaří se mnou (zbožňuje kuře), kontroluje hrdličky a holuby za oknem, vrní, chrápe a zdá se být spokojen. Granule přijal, na konzervy si zatím zvyká, tak je prokládáme dobrůtkama.
12.2.2023
S kočkou jsou úplně v pohodě. Párkrát si ho ocichala a bylo. Jof je trochu tutik. Našel si tu pár schovek, ale vzhledem k tomu, že je to šest kilo kocoura (včera jsem ho rovnou vážil..), tak nemá úplně šanci se schovat :) nechá se nosit a mazlit, takže třeba teď leží na Ele a koukáme spolu na seriál. Přes den včera jedl maličko, ale v noci se do toho podle mě trochu pustil