Galerie z domova
Fred

Bílostříbrného Freda jsme přivezli spolu s ostatními prcky ze Zvoleněvsi. U drážního domku se to kočkami jen hemží a tahle várka je posledním nadělením. Dospělé kočky jsou již všechny vykastrované a bude o ně dobře postaráno. Fred je pohodový kluk, má rád dobré jídlo a pořádné kotěcí hry. V novém domově by neměl být sám.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavNašli domov
Kočka byla umístěna27.01.2019
Stáří kočky 4 roky a 4 měsíce
PohlavíKocour
KastraceNE
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

31.3.2019
Dobrý den, Fredík se má skvěle, je to naše zlatíčko. Ze začátku jsme bojovali s květináči, kdy Fred vyhrabával hlínu ven. Zadělali jsme tedy květináče kartonem a od té doby je klid. Je to takovej náš ocásek, kam jdeme my, tak on jde s námi. Spinká s námi v posteli a každou noc okolo třetí hodiny nás budí, že si chce hrát a mazlit se. Je to taky pěknej skokan, skáče na linku, ledničku, skřín a dokonce vyskočí i na dveře. Hrozně rád si hraje a vytáhnout housku ze sáčku, kterou následně roznosí všude kde může, je pro něj hračka. Fredík nám taky aportuje a krade vše co najde, ať se jedná o ponožky nebo kapesníky, následně vše potom nacházíme pod postelí. S Nikouškem jsou velcí kamarádi a taky se dost často prohání a perou. Máme doma takovou malou divočinu ale za nic na světě bychom neměnili. Fredík i Nikoušek posílají hodně pozdravů a my doufáme že se máte báječně.
28.1.2019
Dobrý den, tak posíláme zprávu z prvního a dne a nějaké fotky. Den 1.: Po příjezdu domů se Fredík snažil dostat co nejdříve z přepravky. Nikouška jsme nechali v obýváku a Fredík byl zase na chodbě. Čuchali k sobě přes dveře a na každé straně byl jeden z nás a hladil chlupáče. Po chvilce jsme se s přítelem vystřídali aby si oba zvykli na jiný pach. K dispozici měl samozřejmě každý WC, misku s vodou i granulky. Fredík si začal hrát s hračkami a po každém pohlazení nádherně předl. Po hodině se rozhodl Niko jít spát a tak jsme se je rozhodli tentokrát vyměnit aby mohl Fred prozkoumat i jiné místnosti ve kterých bude žít. Niko začal v chodbě i koupelně samozřejmě očuchávat a Fredy začal prozkoumávat neprozkoumané. Zalezl si pod postel, ale na hračku jsme ho bez problému dostali ven. Fredík je velice hravý a tak si moc rád hrál a vrněl. Šla jsem něco udělat do kuchyně, už nechtěl být zalezlý pod postelí a tak šel zamnou jako ocásek, mňoukal a chtěl stále hladit a hrát si. Po půl hodině už lezl po gauči, do postele až nahoru, po škrabadle a dokonce i na jednu vysokou kytku. Chodí si teď sám pro pohlazení, jediné co je k údivu, tak že si ustlal přímo pod kytkou v květináči, ale není nad měkkou hlínu, že? Fredíkovi maso i vývar moc chutná a bude ho mít u nás dost často. Když se Niko prospal a Fredík si odpočinul v květináči, rozhodli jsme se udělat další krok. Nechali jsme Nika a Ferda spolu na chodbě a opět jeden hladil Ferda a druhý Nika. Poté jsme se opět vystřídali. Viděli na sebe a pokukovali. Niko trošku zasyčel s Fred mu ukázal že syčet umí také. Po 20 minutách jsme se opět rozhodli pro rozdělení. A oba zase čenichali přes dveře. Teď už můžou být v jedné místnosti a koukat po sobě, nesyčí, ale mají k sobě vzájemný respekt a přistupují velmi opatrně. Hlídáme je jako oko v hlavě a věříme, že co nevidět se budou mazlit společně v pelechu ❤️