Alena Nováková

Depozitum Hospozín

 Alena Nováková

Alena Nováková

Kontakty

Telefon+420 733 550 296
Email info@devet-zivotu.cz

Kontaktní formulář

Vaše jméno a příjmení

Váš email *

Předmět *

Vaše zpráva *

Toto je naše hlavní depozitum a zároveň jediné, které přijímá kočky přímo z venku – odsud se zvířata „distribuují“ do menších depozit. O depozit se starají a s depozitními kočkami tu žijí naše ředitelka Alena a její manžel, krysařice Maggie a kočky Freaky, Fancy, Karlos a Kokos. A i když je fenka nejmenší, má celé depozitum na povel. Hlídá, aby nikdo neškrábal, kde nemá, ale hlavně aby jí nikdo nelezl do jídla. To jí dá dost práce, protože depozitem prochází defilé opuštěných koček, kocourů a koťat. Najdete tu kočičí všehochuť. Jsou tady dospěláci, koťata, kojící maminy i kočky čekající na porod. Především tu ale je naše karanténa. Samostatně stojící stavba odpovídá všem hygienickým normám a všechny nově příchozí kočky přes ni musí projít. V období nejvyšší sezóny v tomto depozitu může být až 40 zvířat. Venku je voliéra rozdělená na dvě části, opatřená vysokými škrabadly, zateplenými boudičkami, skrýšemi a hračkami. Také je tu ošetřovna kterou již několik let okupuje kocour Baron a jeho kamarád Oresi. Oba se zvláštními potřebami na hygienu.
Návštěvy jsou zvány obvykle na víkendová odpoledne, dopoledne patří kočkám, které potřebují, „výlety“ na veterinu, v týdnu běží obvyklý „kolotoč“… do práce, veterina, odchyty, péče o kočky, domácnost… protože dům stojí u hlavní silnice, je většina nabízených koček určena pro pobyt uvnitř. Jen minimum z nich je možné umístit k domku se zahradou. Stejně jako většina ostatních depozitních tet, i Alena chodí na plný úvazek do práce. Návštěvy jsou tedy možné večer a o víkendech, lepší je dohodnout se několik dní dopředu.

1.11.2021 – Jedná se stále o největší depozitum útulku. I když z původních zvířecích obyvatel někteří odešli za duhový most, stále je tady plno. Kocoura Karlose nahradil Alois. Ještě předtím přišla další devonka Abbys. Pražská krysařice Maggie nás opustila letos v létě v téměř 18 letech. Baronka, který zemřel v červnu, nahradila v ošetřovně kočka Soren.

6.4.2023 – Naše řady domácích chlupáčů řídnou stejně jako ty útulkové. Ošetřovna osiřela, protože Oresek i Soren našli krásné nové domovy. Marienka, která tam pár týdnů pobývala, musela být uspána. Ledviny vypověděly službu a její čas se naplnil. Domácnost opustil kocourek Kokos a devonka Abbys. Kokosek odešel loni v jedenácti letech na ledvinové selhání. Abbynka dnes. Ve věku 7 let musela být uspána pro rakovinu lymfatických uzlin.

V depozitu jsou momentálně tyto kočky