Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Baron

Ve Smečně v bunkru našel jeden místní obyvatel kocoura. Myslel si, že kocour je vyhozený a vyděšený a nosil mu tam od několik dní jídlo a vodu. Nálezce kocoura pojmenoval Baron. Až naše kolegyně při příjezdu zjistila, že problém je jinde a že za Baronovu nehybnost může spíš auto. Rentgen potvrdil zlomeninu sedací kosti. Baron měl pohmožděný i ocas který mu musel být následně amputován. Zpočátku si nemohl moc stoupnout a musel mu být vymačkáván močový měchýř. Coby pacient, byl velmi hodný a trpělivě snášel veškeré výkony. Dostával antibiotika a léky proti bolesti. I po skoro dvou měsících od přijetí se kocourův stav příliš nezlepšil. Stále nebyl schopen sám čůrat.

27.2.2015 – Baron se bohužel ucpal a měl problémy se stolicí. Rentgen prokázal megacolon, takže musel podstoupit operaci tlustého střeva které mu bylo odstraněno.

1.11.2015 – Baron stále sám nevylučuje, je odkázaný na každodenní pomoc. Stal se vlastně stálým inventářem veltruské veteriny. I přes své potíže je velmi pohodový a přátelský, užívá si života v rámci možností. Rád by našel domov, ale potřebuje někoho, kdo mu může každý den pomáhat s vylučováním.

19.7.2016 – Baronek je od poloviny června v depozitu Hospozín. S novým prostředím se sžil dobře a je v pohodě. Má pro sebe jednu místnost, která je uzpůsobena pro jeho potřeby. Momentálně je na tom tak, že už se sám i vyčůrá. Problémem však stále zůstává inkontinence stolice. Sice pochopil, že na malou i velkou se musí do záchodu nebo na podložku, ale jsou dny, kdy má trochu průjem a to pak ani tak čistotný kocour nemůže nic dělat. Baronek prostě neví, že si zrovna ulevuje. Nebýt tohoto závažného hendikepu, byl by Baron tím nejlepším společníkem. Je moc hodný, rád se schoulí na klíně a nechá si masírovat bříško. Miluje dobré jídlo a šmírování za oknem.

5.6.2017 – Že je zrzavý Baron speciální případ už každý, kdo navštěvuje tyto stránky, ví. A aby se udržel na špičce popularity, tak nás teď pěkně pozlobil. Baronek se nám ucpal. U Baronka je problém v tom, že se neustále myje a spolyká tak velké množství srsti. Tentokrát ani pravidelné podávání past proti chlupům (Bezo-Pet) a ředěných konzerv nepomohlo. Od pondělí tedy jezdíme každý den na veterinu a doufáme, že bude vše v pořádku.

22.4.2018 – Baronek nás opět zlobí s jídlem a tak se zítra chystáme na veterinu na krevní testy. Doufáme, že je jen smutný, protože je Oresi na hospitalizaci a Barda nechce být sám.

24.4.2018 – Prohlídka nenašla u Bardy žádný problém, zuby v pořádku, střeva a močový měchýř prázdné. Krevní testy však ukázaly silný zánět v těle a tak Baronek vyfasoval antibiotika. Ostatní krevní hodnoty byly naštěstí bez nálezu, tak jen doufáme, že léčba zabere a Barda bude zase v pořádku.

2.4.2020 – Dnes byl Baronek na kontrolním vyšetření. Až na zuby je celkem v kondici. V budoucnu ho tedy čeká trhání některých zubů. Čekáme ještě na výsledky krevních testů.

21.2.2021 – Baronek 18.2.2021 podstoupil velké veterinární vyšetření. Byly mu vytrhány bolavé zoubky, udělány krevní testy, kontrastní rtg a vyšetření moči. Bohužel, i když krev ukázala mírné zvýšení ledvinových hodnot, vyšetření moči už tak milosrdné nebylo. Prokázalo, že ledviny nefungují a filtrace je silně omezena. Baronek tedy ke svým speciálním granulím přibere ještě ledvinové konzervy a my doufáme, že tady ještě nějaký ten měsíc pobude. Apetit má naštěstí pořád jako mladík.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavHledají domov, Naši nemocní, Virtuální adopce
Stáří kočky 12 roků a 10 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Platby a dárci

Platbu můžete provést na tento účet (jednorázově či měsíčně)
Č. účtu: 2800060940/2010
VS: 852014
Jméno a příjmeníČástkaFrekvence
Monika Benešová300,- KčMěsíčně
Lucie Kaninová250,- KčMěsíčně


Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...