Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Václavka

Václavka se u nás rozkoukává poté, co musela opustit bývalý domov. Její starší majitelka zemřela a zanechala po sobě hned sedm koček. Vnuk, který se o ně staral, si mohl k sobě vzít jen jednu a ostatní putovaly k nám. Je zvyklá žít pouze uvnitř, je hodná, nenáročná a zvyklá na další kočky. V bytě je čistotná.

Václavka začala hubnout a vše ukazuje na problémy s ledvinami. Opakovaně absolvovala léčbu.

25.8.2016 – Václavka se má k světu i když nenabrala ani deko. Je stále štíhlounká, ale hlady netrpí. Spíše naopak. Jakmile vidí jakékoliv jídlo, nerozpakuje se ho ukrást přímo z vidličky. Krevní testy neprokázaly žádné onemocnění.

24.9.2016 – Václavka se nám nelíbila, a tak opět putovala na veterinu. Byla jí odebrána krev na testy. Ty bohužel potvrdily problémy se štítnou žlázou. Nyní je Václavka v léčení a věříme, že jí léky pomůžou a ona bude opět v kondici.

18.4.2017 – Kočička se léčí s nedostatečnou činností štítné žlázy. Jí dobře a hodně, ale váhu má stále nízkou. Sice se jí kožíšek trochu zlepšil, ale do miss jí ještě kus chybí. Na její povaze se však nic nezměnilo. Stále je to mazlivá a hodná kočka.

4.5.2018 – Václavce se daří dobře. Léčba krásně zabrala a kočička je vzhledem k nemoci v relativní pohodě. Užívání léku ji sice moc nebaví, ale když je servírován na zlatém talířku v podobě sýrové kuličky, tak stejně neodolá. Jinak je to stále hodná a mazlivá kočka s velkou chutí k jídlu.

4.10.2019 – Václavka se má dobře. Léčbu snáší v pohodě a užívá si plnou misku a spaní v posteli.

21.5.2020 – Václavka je v dobré kondici. Krevní testy neprokázaly žádné onemocnění, současná medikace zůstala zachována.

10.9.2021 – Další rok je za námi a Václavka ho zvládla se ctí. Štítnou žlázu se daří držet v normě a tak si Václavka užívá pohody a klidu.

31.1.2023 – Uběhl další rok a Václavka je stále v pohodě. Krevní testy ukázaly zvýšené hodnoty štítné žlázy, takže jí po letech byla ukončena medikace a uvidíme, jak se bude kočičce dařit. V březnu jde na kontrolní testy a my doufáme, že budou v pořádku.

31.1.2024 – Václavku začali zlobit zuby, tak jí pan doktor některé vytrhl a kočička je zase v pohodě.

17.5.2024 – Milá Václavka musela být uspána. Poslední dny byla hodně unavená, tak jsme ji vzali na veterinu. Na sonu se zjistilo, že má průsak střev a krevní testy bohužel nevyšly vůbec dobře. Mimo jiné měla Václavka i neúměrně vysoké hodnoty štítné žlázy.  Dva veterináři se shodli, že nemá cenu kočičku dál trápit a tak jsme ji nechali v klidu odejít. Bude nám moc chybět, ale zase si říkáme, že si aspoň poslední roky užila v teple a s plnou miskou.

 


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumJarka - Kralupy
StavOpustili nás
Kočka zemřela17.05.2024
Stáří kočky 15 roků a 1 měsíc
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...