Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Set

Set byl odchycen v areálu jedné velké kralupské firmy, kde nesmí kočky být. Bohužel je jich tam několik desítek a vykastrované se tam nesmějí vracet. Jenže neustále rodící kočky přilévají jen olej do ohně a zaměstnanci společnosti mají pod pokutou zákaz kočky krmit. Takže, aby se nerodily další kočky, jsme nuceni jednou za čas některé dospělé odchytit a umístit u nás. Proto se k nám dostávají i takové, které si na život v útulku nikdy nezvyknou a lidi si nezamilují. My jen doufáme, že Set nebude jednou z nich. Zatím je hodně plachý a bude potřeba velké trpělivosti, aby se ho podařilo vymazlit.

22.5.2020 – Na přístupu Seta k lidem se bohužel zatím nic nezměnilo. Pouze si na lidi zvykl tak, že už tolik nesyčí. Zvykl si na pravidelné krmení a úklid a zbytečně se nestresuje, když někdo vstoupí do místnosti, kde žije s dalšími pekelnými kočkami (Sechmete, Maxine, Hell). Pokud se vůbec někdy podaří kocoura ochočit, dá to ještě hodně práce. :(

12.6.2021 – Dnes byl Set spolu s Maxine a Hell umístěn do chatové osady. Majitelka už nějaké kočky má a pekelníci tam budou mít ráj. Měsíc si pobudou ve voliéře a pak budou vypuštěni. Tak snad vše proběhne v pořádku.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavNašli domov
Kočka byla umístěna12.06.2021
Stáří kočky 6 roků a 2 měsíce
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníNE
OdčerveníANO

Zprávy z domova

30.8.2021
Maxine a Set chodí skoro každé ráno čučet do okna do ložnice a čekají na jídlo. Prudší pohyb je sice zažene, ale nechali si nasadit odblešovací obojky, což je úspěch. Hell se stále schovává.
4.8.2021
Set a Maxine pravidelně nocují ve voliéře a dochází na jídlo. Hell je zatím neviditelná.
12.7.2021
Set, Maxine a Hell dostali volnost. Dveře voliéry jsou otevřeny, tak uvidím jak to dopadne.