Galerie z domova

01.08.2022


Nyra

Černobílou Nyru i s jejími třemi koťaty přivezli nálezci z Kačic u Kladna. Nejdříve byla obezřetná a koťata před námi hlídala. Posléze ale změnila názor a hlídá spíš misku s konzervou před celým světem. Pochopila, že o potomky je postaráno, ale jídlo by být nemuselo, tak jako mnohokrát v minulosti. Nyra je nenáročná hodná kočka, které stačí ke spokojenosti plná miska, hodný člověk a teplý pelíšek. Bude ráda i za možnost vycházek. V bytě je čistotná. Její zvláštní jméno pochází z filmu O sovích strážcích. Nyřina koťata totiž koukají jako malé vyjukané sovy.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavNašli domov
Kočka byla umístěna27.09.2014
Stáří kočky 12 roků a 1 měsíc
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

13.01.2015
Dobrý den, před pár dny jsme se ujali kocoura Krkovičky (nyní Kenny) a podáváme hlášení :) Je to úžasný mazel a salámista, až nás to překvapilo. Máme od vás také kočičku Nyru (nyní Niki) a její první dny u nás probíhaly spíše pod pohovkou, než na ní. Kenny po otevření přepravky prozkoumal záchodek, obešel obývák dokola, a prásknul sebou na sedačku, jako by tu byl odjakživa :) Jen s Niki se pořád ještě dohadují, teda on je skvělý, vyzívá ji ke hře, neprská na ni, nesyčí, vůbec nic takového, ale Niki jako správná ženská dělá drahoty a hájí si svoje území :) Už je to tedy o dost lepší, než první den, ale pořád na něj vrčí, mručí, syčí a nechce mu dovolit, aby se k ní moc přiblížoval. Tak doufáme, že to bude dobré, dokonce už se i s námi zase Niki baví :D Přikládáme i nějaké fotky, snad také brzy pošleme spící mouro-černo-bílé klubíčko :) S pozdravem Dan a Karolína