Galerie z domova26.03.2021

12.08.2021

30.01.2022


Muko

Malá Muko je potomkem plaché kočky z krmného místa Odolena Voda. Maminu se po několika letech konečně podařilo odchytit a už je vykastrovaná. Zbyla po ní Muko a její sestra Kéla, které se krmičce podařilo docela ochoči,t a tak po zjištění, že je malá Muko nemocná, putovaly obě kočičky k nám. Muko má bohužel velkou cystu na slinné žláze, která jí už tlačí na oko a musí co nejdříve na operaci. My jen doufáme, že vše dobře dopadne a kočička bude v pořádku. Muko je zatím bojácnější, ale jinak je to hodná kočka. Je čistotná a časem se určitě osmělí a bude z ní mazel.

29.7.2020 – Muko má za sebou operaci, při které jí byla odstraněna celá slinná žláza. Zatím to vypadá dobře. Kočička je sice opatrná, ale pooperační ránu si nechala omývat a byla moc hodná. Patrně jí zůstane zdeformovaná levá strana tváře, protože cysta úplně vytlačila čelist do strany. Muko to však nevadí, dobře jí a je v pohodě. Je vhodná pouze do bytu.

1.11.2020 – Muko se přesunula z karantény do depozita a zcela ho ovládla. Naprosto bezproblémově se začala seznamovat s novým prostředím i původními obyvateli. A ani v nejmenším jí nevadilo, že na ni starší kočky syčí. Po několika dnech je to přestalo bavit a teď už si navzájem čistí kožíšky. Muko je čistotná, hravá, zvědavá a velmi mazlivá. V novém domově by neměla být kočičím jedináčkem, aby se nenudila. Vhodná i k dětem.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavNašli domov
Kočka byla umístěna23.12.2020
Stáří kočky 4 roky a 1 měsíc
PohlavíKočka
KastraceNE
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

12.8.2021
Dobrý den, Po delší době se hlásím, že je u nás vše v pořádku, kočičky jsou spokojené a my také :) Stala se z nich opravdu nerozlučná dvojka a kromě zlobení a lítání po celém bytě je jejich nejoblíbenější aktivitou spánek. Zasílám pár foto a přeji pěkný zbytek týdne!
26.3.2021
Dobrý den, Kočičky nám přestaly počůrávat gauč, takže máme velkou radost. Muko sice ještě po kastraci vytvářela loužičky všude po bytě, ale to pouze trucovala a to už ji taky přešlo:) Její operace proběhla v pořádku, vyndali ji zároveň i kýlu a zkontrolovali tlamičku, kde je vše jak má být. Šimon je den ode dne větší mazel a my si obě kočky nemůžeme vynachválit:)
6.1.2021
Dobrý den, Muko se stala jednoznačně členem rodiny a jsme moc rádi, že jsme si ji od Vás mohli vzít. V bytě je již zcela zabydlená, až máme občas pocit, že je vlastně pánem domu. Posíláme pár fotek pro představu, jak si tato naše královna žije. Sice na nich vypadá jako největší mazel (což taky je), ale v reálu je to především ztřeštěné kotě, které se prohání z pokoje do pokoje neskutečnou rychlostí a zároveň nás neustále zaměstnává, ať si s ní hrajeme. Samozřejmě nás to jen a jen těší a nemůžeme se dočkat dalších lumpáren, které pro nás vymyslí:)