Galerie z domova

17.11.2023

11.12.2023

26.01.2024

11.03.2024

10.04.2024

09.05.2024


La Hire

La Hira a jeho kamarády Johanku, Raimonda a Michaela zachránil a odchoval pan Jaroslav, který se v jedné obci stará o místní toulavky. La Hire je hodný a poměrně klidný kocour. V novém domově bude potřebovat hodně trpělivosti a klidu, aby si zvykl na změnu prostředí. Z celé čtveřice se nejvíce bojí cizích lidí. Jinak je zvyklý na další kočky a hodného psa. Vhodný do bytu.

31.8.2021 – La Hire se přestěhoval do venkovní voliéra k ostatním kočkám. Bohužel je stále plachý, ale když se dávají pamlsky, je ochotný přijít až k ruce. Je hodně zvědavý a miluje jídlo. Vhodný jako kamarád k další kočce.

26.4.2022 – Kocourek je i po víc jak roce u nás stále plachý. Sice je hodně zvědavý, ale k lidem nedůvěřivý. Vhodný do bytu i domku se zahradou na bezpečném místě.

8.5.2023 – La Hirek je stále plašan se vším všudy. Ale jinak je to pohodový a zvědavý kocourek. Miluje jídlo a škrabadla.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavNašli domov
Kočka byla umístěna11.11.2023
Stáří kočky 3 roky a 9 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

9.5.2024
Až ten hajzlík zase příště strčí čumák do misky a odejde s výrazem "tohle já teda jíst nebudu", tak přísahám, že ho ulovím, strčím do krabice a nechám vám ho za vraty :-) Jsem zvědavá, jestli ho najdete mezi kytkama :-))
15.4.2024
Ty vycházky asi zase zatrhnu. Včera jsem musela vybojovat a zachránit ještěrku, která tedy moc nespolupracovala.
10.4.2024
Dobrý den, posílám fotku z nového škrabadla. Nechci žalovat, ale přibral a na tom starém zlomil poličku, tak jsem raději pořídila bytelnější :-) Jinak je čím dál hlasitější, mňoukat jsem ho ještě neslyšela, ale vrká, štěká, píská a vydává spoustu zvuků, které ani neumím popsat. Párkrát už se byl proběhnout na zahradě, to se mu líbilo, doufám, že začne devastovat venkovní flóru a přestane ožírat monsteru. Ještě má nový hezký zvyk, když se podává snídaně nebo večeře, tak strčí nos do misky a pokud to není Cosma, zatváří se znechuceně a jde pryč. A to je rozhodně neodbývám kapsičkami z Lidlu :-)
26.1.2024
Dobrý den, kocour už se vyskytuje i ve dne, takže se mi konečně podařilo vyfotit lépe. "Váš" je ten hajzlík, co se tváří, že neožírá monsteru. Jinak začal vrkat, moc nevím, jak ty zvuky popsat, nejvíc mi to připomíná malé velociraptory z filmu Jurský park. Když mi to chodí ve dvě ráno kolem postele, je to mírně znepokojující :-) Mějte se krásně
11.12.2023
Dobrý večer, LaHire (říkám mu tedy Artur) má dneska měsíční přivezeniny a zřejmě se mu už něco přeplo v hlavě, protože posledních pár dní už vylezl na snídani a teď tu dokonce pochoduje, i když mu zacláním v pokoji. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale černá kočka, která se vyskytuje jenom za tmy, se fotí špatně :-) Druhý kočičí zadek na jedné z fotek je Antonín z útulku v Měcholupech, černých koček není nikdy dost :-)
17.11.2023
Dobrý večer, v příloze foto z nového domova :-) Zatím ho tedy nevídám, pokud nevlezu pod postel, ale nechci ho stresovat, tak to nedělám. Myslím, že se v noci dojde najíst a na toaletu, ale přes den je zalezlý. Posledních několik dnů jsem si myslela, že se ztratil (i když to technicky možné nebylo), prohledala jsem skříně a všechna místa, kam by mohl zalézt, ale nebyl nikde. Už jsem chtěla začít rozebírat kuchyňskou linku, ale naštěstí jsem ho zahlédla, jak zdrhá do ložnice :) Doufám, že příště pošlu lepší fotku.