Galerie z domova

25.09.2023


Jasy

Jasy jsme přijali od majitelky, která rušila chov. Kočička je s PP a je moc hezká. Potřebuje vykrmit, doléčit kožíšek a hlavně vymazlit. Zatím se bojí a pohlazení uhýbá. Jídlo má ráda, ale je spíše submisivní a nechá se od misek odstrčit. Vhodná pouze do bytu ke zkušenému chovateli.

31.8.2021 – Jasynka už se docela osmělila a u misky s jídlem se nechá hladit. Je spíše submisivní.

26.10.2022 – Jasy se v našem větším depozitu moc nelíbilo a nekamarádila se s námi, proto jsme ji přesunuli do menšího, kde je pouze jedna další kočka. Doufáme, že se trochu osmělí, tak uvidíme.

30.10.2022 – Kočička hned od první chvíle čile prozkoumala většinu bytu a zabrala původní kočce místo na gauči. Hned druhou noc si to pak spolu vyříkali, až chlupy lítaly a nás to probudilo. Jasy i Macek jsou oba submisivní, takže je zajímavé pozorovat, jak se navzájem oťukávají. Lidské obyvatele si k tělu nepouští. Sleduje Macíka, jak se s námi mazlí a vypadá to, že by se také ráda mazlila, ale pořád se bojí. Maximálně nám očuchá prst, nebo na nás spí. Ale hlazení nám zatím neprošlo.

8.11.2022 – Jasy jsme přesunuli zpět do Hospozína, protože nevycházela s kocourem Mackem. Nakonec byla ona ta akčnější a jako nejlepší zábava jí přišlo čekání u východu z WC a skákání po Mackovi, když z něj odcházel. Jasynka by tedy asi nejlépe měla být kočičím jedináčkem, protože jsme zatím nenašli kočku, se kterou by v klidu vycházela. I když ona by asi i ráda, ale moc to neumí. Možná tak ještě nějaká úplně flegmatická kočka/kocour, které bude jedno, co Jasynka dělá.

22.5.2023 – Jasy je stále u nás a postupně si zvyká na lidi. U jídla už nastavuje záda k hlazení a při příchodu nás musí náležitě očuchat.

22.7.2023 – Jasy se přesunula z Hospozína zpět do depozita v Praze. Kocour Macek už zde není, takže nemá na koho být zlá. Společně s ní se stěhoval i kocour Breno a vypadá to, že tentokrát bude Jasy ta, na kterou někdo čeká u východu z WC a neustále ji pronásleduje. Doufáme, že si na sebe s Brenem zvyknou, ale Jasy nakonec asi opravdu bude muset být kočičím jedináčkem. Buď někoho šikanuje ona, nebo je naopak obětí šikany. Hledáme pro ni tedy trpělivé majitele a klidnou domácnost bez dalších koček.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavNašli domov
Kočka byla umístěna14.09.2023
Stáří kočky 7 roků a 11 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

21.9.2023
Dobrý den, je to, Ivanko, jak jste předpokládala. Když jsme my dvě samy doma, zdržuje se se mnou v pokoji na křesle anebo leží na vršku prolézačky na lodžii a pozoruje okolí. Já ji neobtěžuji doteky, takže chodí až ke mně – na jídlo nebo pro hračky. Navíc se stříkám sprejem ze šanty kočičí, což ji láká přijít si čichnout. Na záchod chodí vzorně. Zde bohužel během každého dne několikrát zazvoní někdo z rodiny, sousedů či pečovatelské služby. To Jasy vystartuje a zmizí neznámo kde. Její skrýše se nám nepodařilo odhalit, což mi nevadí pokud tam není hodiny. Bohužel i proto bude nadále plachá. Když si hrajeme, je veselá jako kotě, hlavně mezi druhou a třetí hodinou nad ránem (já mám už dlouho přehozený den a noc). Za sporák už nechodí, ví, že tam ji jdu hledat nejdřív. Spíš se zplacatí a leží pod gaučem, ale i mnohde jinde. Jsem šťastná každou minutu, kdy ji vidím. Jasně, že tu není jen nějakou náhodou, tak se o ni něžně ucházím…..