Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Baruška

Baruška se k nám dostala po smrti své majitelky. Jedná se o asi dvanáctiletou kočku, která byla většinu života sama a není zvyklá na další zvířata. Je vhodná pouze do klidné domácnosti, kde je pořád někdo doma. Baruška není moc kontaktní, na nás si zvyká pomalu a my doufáme, že bude v pořádku.

6. dubna 2021
Baruška se zabydlela v jednom pražském depozitu a velmi se spřátelila s místními lidmi. Postupně si našla svá oblíbená místa a na těch tráví většinu času. Zpočátku okupovala gauč, pak se přesunula na topení, za hezkého počasí na okenní parapet a nyní tráví nejvíce času na dece ve velkém křesle. Vypadá velmi spokojeně, vstává několikrát denně, aby něco pojedla, případně si došla na WC. Zatímco ona je už stálicí depozita, střídají se tu další kočky a kocouři. A Baruška ani v nejmenším nesdílí jejich nadšení a touhu se přátelit. Chce mít svůj klid, o který je ochotná se dělit maximálně s lidmi.
V průběhu března byla nějaká nesvá, tak jsme ji vzali na veterinu. Krevní testy ukázaly silný zánět v těle, který ale vyřešila antibiotika a za týden byla Baruška zase v pořádku. Doufáme, že nám bude tato tříbarevná kráska dělat společnost ještě dlouho.
Baruška – výsledky krevních testů – březen 2021

14. října 2021
Baruška zůstává v našem depozitu a postupně si zvyká na to, že ostatní kočky přicházejí a odcházejí. Vždy jim během prvních dní zkouší vysvětlit, že ona se s nimi kamarádit nebude a některé to i pochopí. Jinak se těší dobrému zdraví a postupně zkouší všechna místa v bytě jako svůj pelíšek. V létě jasně vedl parapet okna, teď na podzim se zase přestěhovala do křesla na dečku.

25. února 2022
Baruška je unavenější a navíc se jí po těle objevily stroupky a více se drbe. Vzali jsme ji na krevní testy a všechny hodnoty má v pořádku (vzhledem ke svému věku). Na svědění dostala léky, tak teď už jen aby to rychle zabralo a Baruška byla zase spokojená.
Baruška – výsledky krevních testů – únor 2022

8. dubna 2022
Baruška tráví většinu dne spánkem, občas je po probuzení dezorientovaná, hodně jí, ale nepřibírá. Vzali jsme ji proto na kontrolní vyšetření a sonografické vyšetření. Už nestřídá různá místa na spaní, ale více než 2 měsíce se pohybuje pouze po zemi a i na zemi spí. Má na ní alespoň deku, protože pelíšek na zem také nechce. Je zjevně nejistá ve své stabilitě a bojí se kamkoliv skákat.
Baruška – výsledky krevních testů – duben 2022

30. června 2022
Baruška se poslední dobou stále zhoršovala. Našla si nové místo na spaní – kuchyňskou linku – a tu téměř neopouštěla. Občas si nestihla ani dojít na wc. Postupně přestávala mít zájem o krmení a jedla čím dál méně. Jeli jsme s ní tedy na veterinu a týden dostávala kapačky a podstupovala různá vyšetření. Nic z toho však nepomohlo a Baruška stále chřadla. Nakonec doktor doporučil euthanasii. Barča nám bude hodně chybět. Byla to jedna z těch koček, které vám zůstanou v srdci.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavOpustili nás
Kočka zemřela29.06.2022
Stáří kočky 14 roků a 3 měsíce
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...