Galerie z domova
Zodac

Mourovatotobílý Zodac pochází z areálu slánské nemocnice, kde se o kočky starala bývalá zaměstnankyně. Z důvodu stěhování však musel změnit bydliště i tenhle kocour. Zodac je moc hodný, klidný a mazlivý. Rád se chová, leží na klíně a miluje drbání hlavičky.

V novém domově mu bude chvilku trvat než si zvykne, ale dá se poměrně lehce obměkčit pohlazení a konzervičkou. Je vhodný i do domku se zahradou na bezpečném místě.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 600 Kč, u kastrované kočky 900 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumLenka a Honza - Praha
StavNašli domov
Stáří kočky 8 roků a 3 měsíce
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

1.3.2019
Dobrý den, v létě jsem si od Vás odvezla kocoura Zodaca (nyní Ferda), tak bych chtěla touto cestou dát vědět, jak se má :) Kocourek je zlatý, hrozně rád se mazlí, vyskočí na klín, vrní když na něj jen promluvím. Je spíš pasivní, do hraní ho musím přemlouvat. Bydlí se mnou v rodinném domě, přes den ho beru na chvíli ven na dvorek, ale nějak extra o to bohužel nestojí a přijde mi, že se venkovního světa bojí. Reaguje na zvuky a hlasy většinou tím, že vyděšeně utíká ke dveřím. To je mi trochu líto, asi nějaká špatná zkušenost z minulosti. Zdravotně (klepu na dřevo) - dobré. Na konci roku měl problémy s močením, zaléčeno antibiotiky a přešli jsme trvale na zdravotní dietu (granule a kapsičky Royal Canin Urinary). Od té doby je lepší a znatelně více pije a močí spolehlivě do záchůdku. Pani veterinářka mi doporučila nechat mu vytrhnout špatné zuby a hlídat mu váhu, aby už více nepřibral. Mě samozřejmě tlustý nepřijde, je to prostě takový velký kocour :). Jsem moc ráda, že ho mam a doufam, že i on je u mě šťastný.