Galerie z domova

23.08.2016

21.12.2016


Žemla

Další prvotřídní reprezentantka kategorie „ukecaná tříbarevka“. Žemla k nám přišla nezvyklá na lidi a docela zamlklá, ale jak se osměluje, docela dost toho začíná vyprávět. Hlavně ráno v kuchyni při přípravě snídaně je bez ní nepředstavitelné. Dá se vzít i do náručí, nicméně raději zatím spí vedle člověka bez přehnaného mazlení. Nehodí se proto do rodiny s dětmi. Další zvířata zvládá bez problémů, je zvyklá i na menšího aktivního psíka.

Žemla, pojmenovaná po jedné ze složek své dosavadní stravy, k nám přišla se třemi koťaty z nevhodných podmínek. Na začátku byla jedna kočka s koťaty, která se přitoulala od souseda. Kolik jich od té doby zemřelo nebo odešlo jinam nevíme, ale současná koťata měla chlamydie a dospělé kočky alergii na bleší kousnutí a problémy s ledvinami. Paní, u které se kočky usídlily, neměla sílu ani finance o ně pečovat. Žemla i další kočky za sebou mají potřebnou léčbu a zákroky a jsou zcela zdravé.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 500 Kč, u kastrované kočky 800 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumJana - Kralupy
StavNašli domov
Kočka byla umístěna19.02.2016
Stáří kočky 7 roků a 11 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

7.3.2018
Dobrý den, k dalšímu výročí přijetí Myšky (původně Žemličky) do naší rodiny Vám zasílám pár jejích fotek. Je to zlatíčko a pěkné éro - příchod nového koťátka (prostě přišlo a zůstalo) rozcházela (stejně jako další kočky) dost dlouho, ale dnes už s kotětem řádí jak sesterstvo Černé packy. Úplně omládla, lítá, šplhá, hraje si ..... Přeji Vám hodně spokojenosti,
21.12.2016
Dobrý den, posílám pár fotek mazlilky Myšky (Žemličky) a přeji Vám za celou rodinu pěkné vánoční svátky a do roku 217 úspěch ve všem nač sáhnete.
23.8.2016
Dobrý den, Žemlička (dneska již Myška) se má skvěle. Perfektně se aklimatizovala, nenápadně opanovala dům a zapojila se do smečky. Kromě toho se projevila jako sebevědomá (jede si po svém) a neohrožená lovkyně (udělala rekord - za 1 den přinesla 3 dárky - myš, rejska a ptáčka - ten naštěstí přežil a vypustili jsme ho). Jednou přitáhla živého rejska, pak si s ním hrála, ale přišlo na ní spaní, tak ho nechala v pokoji na pospas komukoli - v roli lovce tak nakonec musel zaskočit syn. Ráda se válí a protahuje - a to kdekoli, takže občas vypadá spíš došeda než bílá - ale evidentně jí to svědčí. Přes den spí jak zabitá (a skvěle relaxovaná), ráno a v noci je plná energie a lítá po domě a kolem něj - nejraději chodí přes střechu, střešním oknem (překážky na oknech již rozbila, takže nyní jí nic nebrání) - v koupelně (nevadí, že je to kolem 3m nad podlahou, má tam naštěstí zídku) a u syna v pokoji. Komunikací se zabývá pokud chce žrádlo, jinak se moc nenamáhá, ale je to dobračka od kosti. Léky bere, kašle tak jednou za den, teď už možná i méně, což snad není špatné. Sžili jsme se dobře - žádný extra mazlík není, ale když chce, umí být milá až dost. Obojek musela dostat kvůli klíšťatům, která se na ni přímo lepila.Pěkný den