Galerie z domova
Shimo

Mourinka Shimo byla, spolu se sourozenci Fuyu a Frostem, odchycena ve sklepě rodinného domu. Koťata tam přivedla jejich máma, protože věděla, že o ně bude dobře postaráno. Majitel sklepa má zvířata rád, a tak bylo domluveno, že se o ně postará, dokud se u nás neuvolní místo. Shimo je stejně jako sourozenci zatím bojácná.

19.1.2018 – Shimo se již osmělila a stává se z ní mazel. Má po prvním očkování a hledá nový domov. V novém domově uvítá nějakého zvířecího kamaráda.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 500 Kč, u kastrované kočky 800 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavNašli domov
Kočka byla umístěna03.02.2018
Stáří kočky 1 rok a 3 měsíce
PohlavíKočka
KastraceNE
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

3.3.2018
Dobré ráno, konečně jsem zvládla více fotek. Náš kočičí tým se velmi spřátelil, oba jsou skvělí a dělají nám velkou radost. :) Doufám, že se mi někdy podaří zachytit je při hře ve skoku - to se mi okamžitě vybaví Neo a Trinity z Matrixu:-)
15.2.2018
Ze Shimo se v naší domácnosti stala princezna Lea Organa:-) Možná to ty kočičí holky mají v sobě, nedokážu posoudit, ale Lea se chová jako elegantní mladá dáma, kterou jen tak nic nerozhodí. Chvíli jí trvalo, než se u nás rozkoukala a pro chvíle samoty a odpočinku dodnes ráda využívá šuplík se sportovními potřebami pod postelí v ložnici. Princezna Lea je opravdu velice mazlivá a něžná. Nicméně se objevila v teritoriu, kterému už měsíc vládne dospívající kocourek, Han Solo. A ačkoliv jsme Princeznu pořizovali hlavně kvůli němu, aby měl více podnětů a nebylo mu smutno a taky samozřejmě proto, že jedna kočka je prostě málo, Han Solo Leu i mě (jakožto hlavní odpovědnou osobu za projekt Lea) celý týden sveřepě nenáviděl a poměrně ostře napadal:-) Ale, jsem moc ráda, že Vám dnes můžu naspat o tom, že si k sobě naše kočičí dvojka pomalu, ale jistě hledá cestu. Moc nás baví je pozorovat, jak se vzájemně pomalu osmělují a jejich rvaní se postupně transformuje ve hru a parťáctví. Fotek jsem zatím moc udělat nestihla, ale podařilo se mi zachytit moment, kdy vedle sebe poprvé spočinuli, sice zády k sobě, ale myslíme si, že je to na dobré cestě.