Galerie z domova
Popílek

Kocour Popílek se jednoho dne objevil na dvoře domku ve Velvarech. Majitelé, kteří tam však nebydlí, byli tak hodní, že jezdili kocoura krmit a snažili se ho aspoň trochu vymazlit. Kocourek měl od začátku zdravotní problémy a bylo třeba ho odchytit a nechat vyšetřit u veterináře. Nyní je Popílek u nás a čekáme na výsledky histologie ušního novotvaru. Krevní testy a testy FIV/FELV naštěstí dopadly dobře. Kocourek je zatím bojácný, ale není zlý a my doufáme, že se ho podaří socializovat.

6.9.2019 Popílek má za sebou druhé očkování a už brzy se postěhuje do nového domova. Histologie vyšla dobře, kocourek je zdravý a v dobré kondici. Pomalu se z něho stává mazel.

27.9.2019 Popílek hledá domov a my doufáme, že ho najde dříve než ostatní senioři z našeho útulku. Popílek je hodný a potřebuje bydlet pouze v bytě. Má poškozené uši a nedělá mu dobře zima ani nadměrné slunění. Jinak je v pořádku. Ještě potřebuje vymazlit, ale s trpělivým přístupem se z něho stane pohodový kocourek. Vhodný do klidné domácnosti.

5.11.2019 Popílek si v depozitu déle zvyká a první týdny trávil pod skříní, zároveň je to ale velký mazel a skoro od prvního dne se nechal hladit a užíval si to. Co se vynořil z pod skříně, mazlí se vydatně, už dokonce s depozitní tetou spí v posteli. Nemá rád rychlé pohyby, zvedání se občas brání, ale vůbec neútočí, je to nesmírně hodný kocour.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumLenka a Honza - Praha
StavNašli domov
Kočka byla umístěna15.03.2020
Stáří kočky 9 roků
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

29.3.2020
Popilek se s nami jeste porad sziva - na me si zvykl rychleji, s kamaradem to tak rychle nejde (mozna ma spatny vzpominky na chlapy). Prvnich par dni travil v koupelne v regalu, za rucnikem, mel tam misky, zachod a chodili jsme mu tam delat spolecnost, aby si na nas zvykl - pres den byl tam, v noci objevoval. Cca 4. den se odvazil ven, nechal se i pohladit=) Pak asi po tydnu se odvazil usnout mi u nohou v posteli a to vicemene dela kazdy vecer, hrajeme si kazdy vecer (je to lovec), necha se hladit, podrbat, miluje cesani, ale jeste se neodvazi na me naskocit. Kamarad to s nim ma tezsi - pred nim se schovava, necha se podrbat jen za uplatek (bonbonek vetsinou) nebo kdyz je "u sebe" = pod gaucem v uloznym prostoru, tam se mu libi - je v obyvaku v centru deni relativne, celkem odtamtud vidi, takze vyleze, kdyz chce (treba kdyz jsem vedle v kuchyni, tak me sleduje, lisa se o nohy). Oba mame homeoffice, ja delam z obyvaku, takze cicik se odvazuje kazdym dnem vic byt venku (mimo gauc), ale zatim porad jakmile slysi kamarada (ten pracuje od sebe z pokoje), tak se schova.