Kontakt

Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Popílek

Kocour Popílek se jednoho dne objevil na dvoře domku ve Velvarech. Majitelé, kteří tam však nebydlí, byli tak hodní, že jezdili kocoura krmit a snažili se ho aspoň trochu vymazlit. Kocourek měl od začátku zdravotní problémy a bylo třeba ho odchytit a nechat vyšetřit u veterináře. Nyní je Popílek u nás a čekáme na výsledky histologie ušního novotvaru. Krevní testy a testy FIV/FELV naštěstí dopadly dobře. Kocourek je zatím bojácný, ale není zlý a my doufáme, že se ho podaří socializovat.

6.9.2019 Popílek má za sebou druhé očkování a už brzy se postěhuje do nového domova. Histologie vyšla dobře, kocourek je zdravý a v dobré kondici. Pomalu se z něho stává mazel.

27.9.2019 Popílek hledá domov a my doufáme, že ho najde dříve než ostatní senioři z našeho útulku. Popílek je hodný a potřebuje bydlet pouze v bytě. Má poškozené uši a nedělá mu dobře zima ani nadměrné slunění. Jinak je v pořádku. Ještě potřebuje vymazlit, ale s trpělivým přístupem se z něho stane pohodový kocourek. Vhodný do klidné domácnosti.

5.11.2019 Popílek si v depozitu déle zvyká a první týdny trávil pod skříní, zároveň je to ale velký mazel a skoro od prvního dne se nechal hladit a užíval si to. Co se vynořil z pod skříně, mazlí se vydatně, už dokonce s depozitní tetou spí v posteli. Nemá rád rychlé pohyby, zvedání se občas brání, ale vůbec neútočí, je to nesmírně hodný kocour.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

V případě zájmu o tuto kočku můžete depozitum kontaktovat jak emailem, tak telefonicky. Nicméně vzhledem k tomu, že jsme zpravidla přes den v práci, nemůžeme zaručit okamžitou reakci. Proto doporučujeme mailovou komunikaci. Můžete také využít kontaktního formuláře přímo na profilu depozita.

Kontaktovat depozitum

Detail kočky


DepozitumLenka a Honza - Praha
StavHledají domov
Stáří kočky 8 roků a 7 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...