Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Eržika

Starší mourinka se pohybovala v okolí rodinných domků v Kralupech poté, co její majitel zemřel, víc jak rok. Sousedé ji i její kotě krmili. Nyní se Eržika přestěhovala k nám, protože ji začaly zlobit oči. Erží je hodná, klidná kočka a naštěstí se nechá bez větších problémů ošetřit. Teď ji čeká vyléčení zánětu v očích a pak kastrace a vakcinace. Pokud to půjde, bude při kastraci odstraněn i útvar, který má kočička na mléčné žláze. Doufáme, že se jedná pouze o nezhoubný nádor. V novém domově, pokud bude na bezpečném místě, může chodit i ven.

7.3.2018 – Erží dnes podstoupila kastraci a zároveň jí byl odstraněn útvar na mléčné žláze. Na výsledky histologie si budeme muset nějaký čas počkat.

22.3.2018 – Dnes přišly výsledky histologie. Bohužel se jedná o infiltrativně rostoucí comedo karcinom mléčné žlázy. Jde o tumor s vysokým stupněm zhoubnosti. Znamená to, že kočička má před sebou pár měsíců života. Budeme se snažit, aby stály za to a Erží prožila svůj konec života v klidu, pohodlí a blahobytu.

30.1.2019 – Erží nám dnes zkolabovala. Náhle ztratila vědomí, což nás hodně vyděsilo. Doktor kočičku zkontroloval a bohužel potvrdil další nádory mléčné žlázy. Erží je už zase v pořádku, tak jen doufáme, že nemoc nebude postupovat moc rychle a kočička si ještě užije několik měsíců v klidu a pohodě.

28.4.2019 – Erží dnes ráno zemřela. Pitvu jsme tentokrát nenechali dělat, protože jsme věděli, že se nádory hodně rozšířily a že budeme už brzy rozhodovat o jejím uspání. Naštěstí to bylo rychlé a kočička se netrápila. Přesto nás to překvapilo, protože Erží do poslední chvíle jedla a byla stále stejně mazlivá. Bude nám moc chybět, ale jsme rádi, že poslední rok prožila v klidu a pohodě.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumJarka - Kralupy
StavOpustili nás
Kočka zemřela28.04.2019
Stáří kočky 11 roků a 1 měsíc
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...