Vracenky 2018

9.8.2019

Během listopadu a prosince roku 2018 jsme řešili nezvyklé množství umístěných koček, které jejich majitelé z různých důvodů vraceli zpět do útulku.
Nala, Krikri, Jehlička, Sněhulka, Proužek, Mašinka, Venda, Aiči, Nova a Mráček.

Rekord drží mourovatý Mráček, kterého vraceli z nového domova po dvou dnech, protože si majitelka nebyla jistá, jestli je pro ni tím vhodným kotětem. Mráček se vrátil i z druhého domova, kde zase jeho nová majitelka měla pocit, že by kocour s „jeho povahou“ měl bydlet v domě nebo velkém bytě a s velkou rodinou, aby se mu měl kdo
věnovat. Podotýkáme, že si ho brala coby 6 měsíčního puberťáka, takže se dalo čekat, že bude akční a hravý. Majitelce navíc vadilo, že je pořád u ní a vyžaduje mazlení.
Naopak po dlouhých šesti letech se vrací do naší péče kočky Jehlička a Sněhulka. Po úmrtí manželky se k majiteli stěhuje dcera, která má silnou alergii a kočky tedy nemohou zůstat.
Aiči je také rekordman – v „novém“ domově byla i ona šest let. Mourovatá Aiči ale nepřijala nový přírůstek do rodiny a začala útočit jak na druhou kočku, tak na miminko.
Mašinka, stejně jako Aiči, nepřijala nově narozené dítě.
Vracela se také Nala a Krikri. Koťata, která bydlela spolu, ale kvůli silné alergii majitele musela hledat nový domov znovu a každé zvlášť.
Proužek se k nám vrátil po třech letech. Majitelka otěhotněla a bála se, aby kocour dítěti neublížil. Také jí vadilo, že by na dětských věcech byly kočičí chlupy… Kocour neměl štěstí ani při druhém umístění – vracel se po měsíci, protože ho nepřijala původní kočka, která začala být nečistotná a dokonce přestala jíst.
Venda se vracel po půl roce. V novém domově byl zlý na původní kočku, ale jeho páníčci mu stačili najít novou rodinu dřív, než se u nás uvolnilo místo.
A Nova… její majitelé nám ji vrátili po dvou měsících kvůli vlastnímu stěhování do nového bytu, kde nemohou mít kočku.

Deset koček, deset příběhů. Někteří majitelé ztrátu svého kočičího parťáka doslova oplakali. Některé případy chápeme, u jiných nám dochází slova.
Většina z koček již našla další domov. Aiči, Jehlička, Sněhulka, Nova a Mráček jsou zpět v našich depozitech a čekají. A my opravdu doufáme, že domov, který najdou, bude jejich poslední a ten pravý.
http://devet-zivotu.cz/kocka/mracek/
http://devet-zivotu.cz/kocka/aici-2/
http://devet-zivotu.cz/kocka/jehlicka-2/
http://devet-zivotu.cz/kocka/snehulka-2/
http://devet-zivotu.cz/kocka/nova/