Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Vánočka

Někdo si na začátek adventu zapálí první svíčku na věnci, my jsme místo toho přijali kočičí rodinku. Vánočka je želvovinová matka rodu a má pět koťat, která porodila na zahradě na Kladně poté, co se zde bez varování usadila. Všichni k nám přišli se silným průjmem, který následovala rýma. Vánočka je vůči nám zatím nedůvěřivá, uvidíme, jak se projeví časem. Jedná se o původně venkovní kočku, může tedy žít i v domku se zahradou. Po kastraci a očkování bude nabízena k osvojení. V minidepozitu onemocněla celá kočičí rodina panleukopenií a byla přesunuta do hospitu k naší veterinářce do Písku. Vánočka nemoc přežila bez následků, jen od lidí si stále drží odstup.

25.8.2016 – Vánočka se velmi pomalu osměluje a už se nám jí podařilo několikrát pohladit. Dobře se cítí ve společnosti dalších nekonfliktních koček. V novém domově by uvítala kočičího kamaráda. Jinak je to kočka hodná a klidná.

20.11.2016 – Vánočka prodělala 17.11.2016 pravděpodobně mozkovou příhodu. Momentálně je na tom celkem dobře. Štěstím bylo, že se jí to stalo v době kdy byla v místnosti i depozitní teta, takže Vánočka byla ihned odvezena na veterinu. Po lécích a infuzní terapii je na tom Vánočka celkem dobře. Trošku jí zlobí motorika, ale už sama jí a dojde si i na záchod. Tak snad bude v pořádku.

18.4.2017 – Vánočka je po prodělané mrtvičce opět v kondici a dokonce se nechala i několikrát pohladit. Sice se tváří jakoby na ni sahal čert, ale aspoň jedno pohlazení u jídla nám dovolí.

4.10.2019 – Milá Vánočka je stále poloplachá, ale jinak je v dobré kondici. Jídlo miluje pořád a lidi stále nemusí.

21.5.2020 – Některé věci se nemění a Vánočka je jednou z nich. Stále poloplachá, ale naštěstí v dobré kondici a milující jídlo.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumJarka - Kralupy
StavHledají domov, Naši nemocní, Virtuální adopce
Stáří kočky 9 roků a 5 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Platby a dárci

Platbu můžete provést na tento účet (jednorázově či měsíčně)
Č. účtu: 2800060940/2010
VS: 1152014
Jméno a příjmeníČástkaFrekvence
Monika Gubančoková200,- KčMěsíčně


Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...