Galerie z domova

01.02.2019


Petty

Kočičku Petty přinesla na veterinu nálezkyně s tím, že ji našla sedět uprostřed silnice. Pettynka měla poškozené oko, které se bohužel nepodařilo zachránit. Kočička je hodná a mazlivá, jen je zpočátku opatrná a nesnáší límec. Proto také léčba po operaci oka trvala delší dobu, protože si operační ránu neustále myla. V novém domově může být i sama. Nabízíme ji pouze do bytu.

11.11.2018 – Pettynka byla přesunuta do pražského depozita, kde se bez problému zabydlela, i seznamování s kočičími starousedlíky proběhlo v naprostém klidu. Petty se hned začala mazlit, ale mazlí se decentně, jako kočičí dáma, žádné rozjívené ducání do ruky, jen něžně nastaví hlavičku nebo záda a tiše přede. Chybějící oko jí v ničem nevadí, jakmile potká myšku nebo míček, probudí se v ní lovecký instinkt a začne si hrát. V novém domově může být i sama, ale zvířecí kamarád ji také potěší. Vhodná pouze do bytu.

25.11.2018 – Po 2 týdnech a několika nečekaných změnách v kočičím osazenstvu depozita můžeme směle říci, že Petty se přizpůsobí jakékoli kočce – zvládne jak řádění s koťaty, tak klidnější režim se staršími kočkami (a pokud se nudí, sama se zabaví, případně se ty starší pokusí ponouknout ke hře). Mazlí se čím dál víc, jakmile ji pohladíme, svalí se na bok, stočí do klubíčka a začne krásně hrdelně příst. Vydrží i v náruči, ale zatím dává přednost tomu, když leží vedle nás. Díky její hravé a přizpůsobivé povaze si myslíme, že je vhodná i do domácnosti s pejskem.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumZuzana - Praha 13
StavNašli domov
Kočka byla umístěna09.01.2019
Stáří kočky 3 roky a 2 měsíce
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...