Galerie z domova

01.02.2019


Petty

Kočičku Petty přinesla na veterinu nálezkyně s tím, že ji našla sedět uprostřed silnice. Pettynka měla poškozené oko, které se bohužel nepodařilo zachránit. Kočička je hodná a mazlivá, jen je zpočátku opatrná a nesnáší límec. Proto také léčba po operaci oka trvala delší dobu, protože si operační ránu neustále myla. V novém domově může být i sama. Nabízíme ji pouze do bytu.

11.11.2018 – Pettynka byla přesunuta do pražského depozita, kde se bez problému zabydlela, i seznamování s kočičími starousedlíky proběhlo v naprostém klidu. Petty se hned začala mazlit, ale mazlí se decentně, jako kočičí dáma, žádné rozjívené ducání do ruky, jen něžně nastaví hlavičku nebo záda a tiše přede. Chybějící oko jí v ničem nevadí, jakmile potká myšku nebo míček, probudí se v ní lovecký instinkt a začne si hrát. V novém domově může být i sama, ale zvířecí kamarád ji také potěší. Vhodná pouze do bytu.

25.11.2018 – Po 2 týdnech a několika nečekaných změnách v kočičím osazenstvu depozita můžeme směle říci, že Petty se přizpůsobí jakékoli kočce – zvládne jak řádění s koťaty, tak klidnější režim se staršími kočkami (a pokud se nudí, sama se zabaví, případně se ty starší pokusí ponouknout ke hře). Mazlí se čím dál víc, jakmile ji pohladíme, svalí se na bok, stočí do klubíčka a začne krásně hrdelně příst. Vydrží i v náruči, ale zatím dává přednost tomu, když leží vedle nás. Díky její hravé a přizpůsobivé povaze si myslíme, že je vhodná i do domácnosti s pejskem.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumZuzana - Praha 13
StavNašli domov
Kočka byla umístěna09.01.2019
Stáří kočky 4 roky a 2 měsíce
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

20.5.2020
Dobrý den, již delší dobu se Vám hodláme s Petty a Sukí ozvat, jak se nám daří. Bohužel toho bylo posledních měsíců hodně a my jsme se musely odstěhovat. Takže teď i když jsem se toho bála, dlouho jsme chodili ven jen na kšírách a vodítku, ale mohu říct, že je Petty venku náramně spokojená i s druhou kočičikou Sukí (a momentálně i s odrostlejšími koťaty Matějem a Tomem :D ). Nemusíte se bát, bydlím momentálně u rodičů v klidné časti na kraji Prahy, takže Petty nic nehrozí a kdyby ano, ostatní kočky se o ní krásně starají :D Ukazují jí kudy má slézt odtamtud kam vyšplhala :D a hlídají jí. O jídlo také nemá nouzi, moje mladší ségra ji kdykoliv dá nějakou dobrůtku, stačí když si na ni mňoukne. Takže abych to shrnula, Pettynka je zdravá, spokojená micina, přístup dovnitř do baráku má kdykoliv, stejně tak ven (mimo od desáté večer, to má přísnou večerku :D dostane kapsičku a ven až do rána nesmí i když by moc chtěla.) V příloze posílám pár fotek, jak se holky krásně sžily a jak jsme se teď učily být venku na zahradě :)
1.2.2019
Dobrý den, ozývám se ohledně smiřování, naší původní a Petty :) . Holky už si spolu mnohem lépe rozumí, Sukí sice spíš víc útočí a prohání Petty (kočkujou se po celém bytě :D ), naštěstí si ale Petty nenechá nic líbit a při jakékoliv příležitosti jí to vrací :D. Ale je vidět, že Petty má Sukí moc ráda. Dokonce teď nám na ni dává Pettynka pozor, jelikož máme Sukí teď nemocnou, lehala si k ní a kontrolovala ji :). Snad si časem najde i Sukí k Pettynce cestu a budou se spolu mazlit a hýčkat :). Zatím, když spí tak musejí mít aspoň nějakou mezeru mezi sebou :D. Nejhorší je když se jedna z nich má o mě dělit, to druhá jen nenávistně kouká :D Zatím nashledanou.