Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Oresi

Oresi je nechtěný kocour se zdravotním problémem. K nám se dostal, protože ho jeho majitelka nechtěla. Prý ho přinesl domů její přítel od kamaráda. Jen tak mezi řečí nám sdělila, že kocour na záchodě hrozně mňouká. Byl u nich zlý a několik lidí v domácnosti prý poškrábal. Místo aby situaci začali řešit, tak se kocoura chtěli zbavit. My už teď víme, proč tomu tak bylo.

Oresi má bohužel zácpu. Jednou z příčin může být špatně průchozí pánevní oblast po starém úrazu, nebo porucha inervace tlustého střeva způsobená tímto úrazem. Kocourek zatím dostal klystýr a infuzní terapii a byla mu nasazena „mokrá“ dieta, aby se opět neucpal. Tak uvidíme, jak se s tím Oresi popere.

4.6.2017 – Oresi  byl dnes převezen na jednu pražskou kliniku, kde se těmito případy zabývají. Tady původní nález potvrdili. Oresi má jen dvě možnosti. Pokud se podaří nastavit vhodnou dietu tak, aby nedocházelo k zácpě, obejdeme se bez operace. V opačném případě bude muset podstoupit operaci pánve, která je velmi náročná a navíc není úplně jisté, že bude střevo po tak dlouhé době správně fungovat. Dosavadní léčba nás vyjde na cca 15 tisíc. Případná operace pak na dalších 20 – 25 tisíc.

13.6.2017 – Oresi je zpátky u nás. Je to úžasně mazlivý kocour s velkou chutí k jídlu. Momentálně dostává výživnou dietu, protože je hubený a potřebuje vysoce stravitelné krmivo. Laktulosa mu sice v jídle nechutná, ale stříkačce se moc nebrání, tak to snad půjde dobře. Doufáme, že se nám podaří udržet Oresiho bez zácpy, aby nemusel na operaci.

26.6.2017 – Oresi je opět na hospitalizaci. Měli jsme strach, aby se nám zase neucpal, tak jsme jeli na kontrolu. I když chodí pravidelně na záchod, přeci jen se mu začala stolice ve střevě hromadit. Tentokrát byl na vině trichobezoár. Vypadá to, že správné nastavení krmiva, bude pro nás ještě pěkně tvrdý oříšek.

9.7.2017 – Oresi je už týden zpět z hospitalizace a zatím je v pohodě. Je to velký mazel a je hodně upovídaný. S Baronkem se snesou, ale stejně mu chybí jeho člověk. Je čistotný a má rád jídlo. V novém domově bude třeba dbát na krmení pouze mokrou stravou.

24.7.2017 – Oresi dnes opět putoval na hospitalizaci z důvodu zácpy. Po konzultaci s veterinářem na pražské klinice bylo tedy rozhodnuto, že Oresi podstoupí operaci, která by mu měla pomoci. Současný stav není bohužel dlouho udržitelný. Oresi musí klystýry podstupovat v sedaci a to mu může vážně ublížit.

10.9.2017 – Nechceme to zakřiknout, ale po poslední zácpě se našemu veterináři nejspíš podařilo najít vhodnou dietu a kocourek je již víc jak měsíc bez zácpy. Při poslední hospitalizaci z důvodu zácpy se podařilo střeva uvolnit bez sedace a po nasazení diety je Oresi jako vyměněný. Krásně přibírá a střeva se daří udržet v běžném stavu. Jednou denně ještě dostává jako pojistku trochu Laktulosy a zatím je vše v pořádku. Domluvili jsme se proto s pražskou klinikou na odložení operace. Pan doktor, který měl Oresiho operovat, nám to s radostí odsouhlasil.

20.4.2018 – Po delší době se Oresi bohužel opět ucpal. I když to zpočátku vypadalo na slabší zácpu, nakonec se z toho vyklubal megacolon, který musel být operativně odstraněn. Teď jen doufáme, že bude kocourek po operaci brzo fit a vše bude opět v pořádku.

4.7.2019 – Více jak rok byl pro Oresiho klidný. Koncem června nastoupila opět zácpa, která nás trošku potrápila, ale doufáme, že to nejhorší máme za sebou a kocourek nebude muset na čistění střev. Jinak je Oresi stále strašně hodný a mazlivý.

19.8.2020 – Oresi má za sebou další rok a pořád je to mazlivý a milý kocour.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavHledají domov, Naši nemocní, Virtuální adopce
Stáří kočky 7 roků
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Platby a dárci

Platbu můžete provést na tento účet (jednorázově či měsíčně)
Č. účtu: 2800060940/2010
VS: 332017
Jméno a příjmeníČástkaFrekvence


Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...