Galerie z domova

10.02.2021

21.02.2021

28.02.2021


Čiko

Kočičku Čiko jsme přijali poté co jí zemřeli majitelé. Čiko je hodná a mazlivá. Podstoupila operaci nemocného oka a teď už jen potřebuje vykrmit a zkulturnit kožíšek. Je čistotná, zvyklá na další kočky, psy a malé děti. Vhodná do bytu.

13.1.2021 – Kočička je moc hodná a postupně se dává dohromady. Bohužel, oko se zachránit nepodaří. Čiko čeká operace při které jí bude odstraněno. Poté bude hledat nový domov.

28.1.2021 – Čiko už má po operaci a je už i kompletně očkovaná a teď hledá nový domov.

15.2.2021 – Čiko se bohužel po umístění do nového domova musela vrátit. Původní kocour se totálně vystresoval a novou kočku nepřijal. Čiko tedy opět hledá nový domov.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavNašli domov
Kočka byla umístěna20.02.2021
Stáří kočky 1 rok a 8 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

28.2.2021
Dobrý den, Tak posíláme další pozdrav od Čiko z nového domova. I když slovo "z nového" není to pravé, Čiko je u nás už opravdu doma. Má vše prolezlé a ví, kam jít, když chce jíst, mazlit se, hrát si či jen odpočívat. S tím odpočíváním to ale moc nepřehání. Čiko je totiž taková malá tryskomyš. Je neuvěřitelně nabitá energií. Celý den někde běhá, leze, hraje si. Vidět ji spát, to je opravdu výjimečný zážitek. Náš druhý kocour, čtyřletý zrzek Kulíšek, jí nemůže absolutně stačit. Tvoří spolu nerozlučitelnou dvojku, hlavně v noci od tří do pěti, ale někdy si Kulíšek potřebuje odpočinout. Pokud je Čiko hodně akční, zaleze si Kulíšek do pokoje dětí, do synovy postele. Čiko se pak k němu, když se aspoň trošku unaví, připojí. O víkendu jsme stříhali drápky. Sice se Kulíšek a Čiko neperou, spíše se honí, očuchávají, ale přeci jenom pacička se mihne… Kulíšek, ač je na rozdíl od Čiko plachý, se nechal ostříhat. Čiko samozřejmě sledovala celou akci z co největší blízkosti. Když ale došlo na ni, tak zcela jasně a hlasitě dávala najevo, že tohle teda neee. Kulíšek se jí okamžitě šel zastat – mňoukal na nás a vyčítavě se díval. Asi má Čiko opravdu rád (a kdo by neměl, když je tak milá). Vypadá to, že Čiko se u nás líbí. S Kulíškem si sedli. Jsou jako dvojčata. Čiko ráda jí, miluje různé hračky - dokonce aportuje balónky. S oblibou posedává na oknech a dívá se ven do parku. Ráno s námi oba kočičáci vstávají a sledují přípravu snídaně, večer při příchodu z práce nás zase vítají (tak neděláme si velké iluze, očekávají večeři…). Jinak přes den různě pospávají, procházejí se po bytě, hrají si a mazlí se, protože stále někdo je s nimi doma. Jejich pelíškem je pochopitelně naše manželská postel. Přes den patří jenom jim a slouží i jako kočičí herna. A my doma jsme šťastní, že oni jsou šťastní a že je máme. Pozorovat jejich dovádění anebo i spaní, to je nad všechny TV seriály.
21.2.2021
Dobrý den, Tak podáváme první hlášení o Čiko v novém domově. Cestu autem do Prahy Čiko zvládla v pohodě, klidně ležela, nemňoukala. Doma jsme ji vypustili do ložnice, do velké postele – budoucího pelíšku. Domácí kocour Kulíšek (máme ho od listopadu 2020 z klecanského kočičího útulku Felix), taky zrzoun, okamžitě přiběhl a očuchal si nový přírůstek. Čiko nadšeně rovněž očuchávala kocoura - a pak se spolu vydali na výzvědy po bytě. Žádné zalézání a schovávání se nekonalo, ani syčení nebo kočkování. Čiko si pěkně procházela všechny pokoje, prolézala pod postelemi, okukovala pelíšky, okna, kočičí záchody. Kulíšek neustále chodil za ní a submisivně pozoroval, co Čiko dělá. Kulíšek je moc hodný, ale velmi plachý kocour, takže aktivní Čiko okamžitě převzala vedení. Do naprosté euforie Čiko upadla, když objevila kočičí hračky (náš byt opravdu připomíná kočičí hračkářství). Vyzkoušela si úplně všechny, což jí vydrželo až do pěti hodin do rána. Trošku byl problém, když jsme chtěli jít i s Kulíškem spát a Čiko zrovna po x-té zkoušela honit kuličku v koulodráze. No, nakonec jsme k ránu usnuli všichni tři (panička-Čiko-kocour Kulíšek) v naší společné posteli. Ráno vše nastalo nanovo – hraní, šmejdění, skákání po stole. Ale hlavně lezení na kočičí pelíšky a koukání se z oken. Sledování psů v parku Čiko miluje. Ze tří kočičích záchodů si Čiko vybrala ten největší, v koupelně, který Kulíšek nepoužívá. Nicméně kočičáci chodí na záchody společně – jeden trůní, druhý ho venku hlídá a sleduje. Během neděle ale Kulíškovi už došla trošku trpělivost s akční a snad nikdy nespící Čiko, která mu navíc obsadila jeho oblíbená místa ve velké posteli v ložnici. Protože má rád svůj klid, zalezl si do synovy postele v dětském pokoji. Čiko jsme trošku museli odhánět, aby kocoura nechala v klidu. Nakonec se dala přesvědčit, aby si trošku odpočinula sama v ložnici a načerpala sílu na večerní divočení. Večer nastal malinko boj s krmením. Čiko sice nesní kvanta, ale vždy se vrhala kocourovi do misky, takže ten nechtěl jíst. Ale různě jsme řešili mazlením a zabavením Čiko, aby si kocour mohl dát v klidu do nosu. Jinak mističky jsou rozestavěné na více místech, takže ani jeden hlady netrpí. Večerní siesta byla zakončena společným odpočinkem a mazlením Čiko i Kulíška v posteli, kde se podělili o oblíbený pelíšek. Pak se přemístili do obýváku na gauč, blíže k nám dvounožcům. Čiko je úžasná a pohodová kočička s duší hravého kotěte. Kontaktní, mazlivá. Všechno chce zkoumat, poznat. Ještě jsme ji neviděli pořádně spát. Zatím to vypadá, že by s kocourem mohli být kamarádi. Musejí si ještě na sebe víc zvyknout, ale nebojují spolu, neubližují si. A vypadají jako dvojčata – občas máme problém je na první pohled rozeznat. Poznávací znamení – Čiko je drobnější, bez očička, tryskomyš. A Kulíšek má větší zadek! Ostatně posuďte – posíláme i fotky. Ještě jednou děkujeme za fantastickou kočičku a zdravíme
10.2.2021
Dobrý den! Tak už je to trochu v pohodě s kočička Čiko. Už můžou byt všechny ťři v stejném místnosti bez problému. Meeko chová slušně docela. Nejsou ještě úplně kámoši ale de to. Binx, druhé kocour, se už úplně zamiloval. Dnes rano si hráli společně. Čiko jsem začala říct Dinah jako kotě s film “Alice in Wonderland” od Disney. Je velmi milá a hravá a má rada mazleni a hraní s hračky.