Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Alfréd

Zdevastovaného Alfréda přinesla na veterinu v Libčicích nálezkyně. Prý se potuloval po místním náměstí. Kocourek zůstal skoro dva týdny na hospitalizaci, protože byl v dost špatném stavu. Pod bradou měl velký absces, výrazně zakalené oči a byl hubený na kost. Naštěstí krevní testy vyloučily jakékoliv závažnější onemocnění, a tak tenhle bojovník dostal šanci na lepší život. Alfréd je neskutečně milý a mazlivý. Má rád jídlo a lidi. Potřebuje pořádně vykrmit a vylepšit kožíšek. Ten má bohužel samý dred. Pokud půjde vše dobře a kocourek se dá dohromady, bude z něho krásný a velký zástupce kočkovitých šelem. Bude vhodný pouze do bytu a klidné domácnosti, protože špatně vidí a potřebuje nějaký čas než si vše „okouká“.

22.12.2018 – Alfréd začal špatně jíst, a tak jsme s ním jeli na veterinu, kde mu udělali rentgen. Je podezření, že diagnostikovaný absces může být i nádor a kocourek kvůli bolesti nechce jíst. Dostal injekce proti bolesti a antibiotika. Po obojím trochu pookřál a už zase jí. Tak uvidíme jaký bude další vývoj. Za měsíc nás čeká kontrolní rtg.

27.1.2019 – Dnes byl Alfréd na kontrolním rtg čelisti. Snímek neukázal žádnou změnu k horšímu, spíše je čelist lepší a dle veterináře se jedná o zhojené staré zranění čelisti. Vzhledem k tomu, že má kocourek v levém rameni brok, jde nejspíš o střelné zranění. Alfréd opět přibral a chuť k jídlu mu také nechybí. Máme z toho radost.

23.2.2019 – Alfréd začal víc pít a tak musel na kontrolní krevní testy, které bohužel potvrdily, že se mu zhoršují ledviny. Nyní je na ledvinové dietě a snad se nám podaří udržet kocourka co nejdéle při životě.

2.10.2019 – Alfréd začal krásně nabírat a kožíšek se docela zlepšil. Bohužel dnes ráno byl hodně nervózní a dezorientovaný. Bylo vidět, že se necítí dobře. Doktor ho zkontroloval a zkonstatoval, že Alfréd v noci pravděpodobně prodělal slabší mrtvičku. Kocourek dostal injekce, aby se mu ulevilo. Uvidíme, jak se jeho stav bude vyvíjet dál. Naštěstí chuť k jídlu má pořád. Sice už neslyší ani nevidí, ale dobré jídlo a klidný spánek si pořád užívá.

5.11.2019 – Alfrédovo zdraví nám dává zabrat. Bohužel se mu stále vracejí stavy kdy je úplně dezorientovaný, nejí a neustále chodí v kruhu. Léky v podobě kortikoidů nelze podávat stále a prášky nezabírají natolik, aby se mu ulevilo na delší dobu. Uvidíme co nám řekne doktor po čtvrteční kontrole.

6.11.2019 – Přes noc se Alfrédův stav velmi zhoršil a kocourek musel být uspán. Je nám to moc líto. Alfréd byl neskutečně pohodový a mazlivý kocour,  který si své zdravotní omezení vůbec nepřipouštěl. I přes to, že neviděl, byl hluchý a ledviny už mu moc nesloužily, byl stále milý a miloval jídlo. Bohužel opakované mrtvičky se nám už překonat nepodvedlo.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavOpustili nás
Kočka zemřela06.11.2019
Stáří kočky 13 roků a 4 měsíce
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníNE
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...