Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Alfréd

Zdevastovaného Alfréda přinesla na veterinu v Libčicích nálezkyně. Prý se potuloval po místním náměstí. Kocourek zůstal skoro dva týdny na hospitalizaci, protože byl v dost špatném stavu. Pod bradou měl velký absces, výrazně zakalené oči a byl hubený na kost. Naštěstí krevní testy vyloučily jakékoliv závažnější onemocnění, a tak tenhle bojovník dostal šanci na lepší život. Alfréd je neskutečně milý a mazlivý. Má rád jídlo a lidi. Potřebuje pořádně vykrmit a vylepšit kožíšek. Ten má bohužel samý dred. Pokud půjde vše dobře a kocourek se dá dohromady, bude z něho krásný a velký zástupce kočkovitých šelem. Bude vhodný pouze do bytu a klidné domácnosti, protože špatně vidí a potřebuje nějaký čas než si vše „okouká“.

22.12.2018 – Alfréd začal špatně jíst, a tak jsme s ním jeli na veterinu, kde mu udělali rentgen. Je podezření, že diagnostikovaný absces může být i nádor a kocourek kvůli bolesti nechce jíst. Dostal injekce proti bolesti a antibiotika. Po obojím trochu pookřál a už zase jí. Tak uvidíme jaký bude další vývoj. Za měsíc nás čeká kontrolní rtg.

27.1.2019 – Dnes byl Alfréd na kontrolním rtg čelisti. Snímek neukázal žádnou změnu k horšímu, spíše je čelist lepší a dle veterináře se jedná o zhojené staré zranění čelisti. Vzhledem k tomu, že má kocourek v levém rameni brok, jde nejspíš o střelné zranění. Alfréd opět přibral a chuť k jídlu mu také nechybí. Máme z toho radost.

23.2.2019 – Alfréd začal víc pít a tak musel na kontrolní krevní testy, které bohužel potvrdily, že se mu zhoršují ledviny. Nyní je na ledvinové dietě a snad se nám podaří udržet kocourka co nejdéle při životě.

2.10.2019 – Alfréd začal krásně nabírat a kožíšek se docela zlepšil. Bohužel dnes ráno byl hodně nervózní a dezorientovaný. Bylo vidět, že se necítí dobře. Doktor ho zkontroloval a zkonstatoval, že Alfréd v noci pravděpodobně prodělal slabší mrtvičku. Kocourek dostal injekce, aby se mu ulevilo. Uvidíme, jak se jeho stav bude vyvíjet dál. Naštěstí chuť k jídlu má pořád. Sice už neslyší ani nevidí, ale dobré jídlo a klidný spánek si pořád užívá.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavKočky ve frontě, Naši nemocní
Stáří kočky 13 roků a 3 měsíce
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníNE
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...