Oresi i Filip mají po operacích

7.9.2021

V rámci velkého projektu na Kočičím přání vybíráme tentokrát na operace dvou našich dlouholetých svěřenců. Oresiho a Filipa.

Bílozrzavý Oresi měl již od svého příchodu k nám v roce 2017 problémy s vyprazdňováním. Ucpávala se mu střeva, ale časem jsme našli dietu, která mu dělala dobře a kocour byl v pohodě. Letos v létě se zhoršil a začal se znovu ucpávat. Po různých vyšetřeních, opakovaných klystýrech a konzultacích s veterináři jsme přistoupili k odstranění tlustého střeva. Kocour to zvládl na jedničku, stejně jako pan doktor Hrib, kterému tímto moc děkujeme. Oresi teď krásně jí i vylučuje a my věříme, že už to tak zůstane a že se mu třeba konečně podaří najít nový domov.

Černobílý Filip k nám přišel s diagnózou epilepsie na začátku roku 2018. Toho pro změnu začaly teď v létě trápit zuby a bylo pro něj hodně bolestivé dostávat dvakrát denně prášky. Navíc se mu udělaly výrazné výrůstky v kaudálních obloucích a na dásních. Čekalo ho tedy trhání zubů a histologie výrůstků. Filip to neměl tak jednoduché, jako Oresi. Po operaci ho zlobily rány po vytržených zubech, natekla mu tvář a oko. Přestal jíst i pít a většinu času trávil v pelíšku. Zabrala až silná antibiotika a Filípek zase viděl na pravé oko a tvář mu splaskla.

Oba kluci mají už své operace zdárně za sebou a krásně se hojí a prospívají. Máme velkou radost, protože jsme se o ně hodně báli. Ještě čekáme na výsledky histologie u Filipa.
Ani jedna operace nebyla levná a proto jsme je zařadili jako velký projekt v rámci Kočičího přání. Budeme tedy vděční za jakýkoliv příspěvek na náš transparentní účet 2800060940/2010 s variabilním symbolem 100000937. Předem moc děkujeme.
https://www.kociciprani.cz/projekt/937-dve-devitkove-operace