Tenká

Tak pozor hned na začátek – Tenká není žádný chudáček. Umění klamat tělem ovládá naprosto dokonale :-)) Zcela obyčejně působící mourovatáatá kočička chrápe jako dřevorubec a sní toho jako parta dřevorubců. Přesto si stále drží atletickou postavu i poté, co od misek vytlačí svého osmikilového bratra, potažmo křížence dobrmana mé kamarádky. Zvažovala jsem dát ji do kategorie hendikepovaných koček, nakonec jsem si řekla, že ji tam prostě nemůžu dát. A důvod? Tenká má chronické dýchací obtíže, neléčitelné a projevující se občas až děsivými zvuky, někdy zase vtipnými, jako již zmíněné chrápání kdy člověk hledá, kde se mu v bytě válí spící postarší chlap. Ale zvukové projevy jsou to jediné, kočička je velmi akční netrpí, je veselá, extrémně mazlivá, ráda loví hračky i hmyz. Tenká je velmi komunikativní a inteligentní, občas mám pocit, že rozumí všemu co říkám (Třeba po větě „No z tebe tu mám teda radost“ okamžitě odešla). Je velmi přizpůsobivá, hodí se i k nemocným lidem, které bude ráda zahřívat, stejně jako do rodiny s dětmi, s kterými si bude hrát, nevadí jí psi ani další kočky. Přišla s nám se svým bráchou Tlustým, majitel si bral alergičku. Sourozenci si v depozitu začali lézt pěkně na nervy, nyní se opět velmi dobře snesou, ale do nového domova nemusí společně. Pouze do bytu.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumFrantiška - Praha 5
StavNašli domov
Kočka byla umístěna18.04.2010
Datum narození není známo 
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníNE
OdčerveníNE

Zprávy z domova


Moji svěřenci Tlustý a Tenká, takzvaní "invalidní sourozenci", si získali poměrně dost fanoušků, tudíž je načase podat zprávu o významné události v životě obou z nich. Ano, je to celkem jasné - neumřeli, nýbrž konečně našli nový domov. V jejich podání lze hovořit o dobytí a podmanění nových území. Kromě této radostné události se kolem nich událo několik nepodstatných věcí, jako třeba vznik nového sdružení. Přijati byli do péče OS Podbrdsko, ale do nových domovů odcházeli už jako svěřenci OS Devět životů. To jen pro pořádek. Někdo by řekl, že jsme si nechtěli pokazit vztahy s Podbrdskem, a proto jsme si ty dva vzali, ale to jsou sprosté pomluvy. Každému, kdo četl první díl, musí být jasné, že takové úžasné kočičky chce mít doma každý! A můj přítel, kterému Tlustý s láskou lehával na hrudníku "čokoládovějším" koncem směrem k obličeji, má zakázáno se na toto téma vyjadřovat. Tenkou v depozitu dlouho drž