Kde jsou jarní koťata?

9.5.2017

Je tu jaro, sluníčko, námluvy a všude se rodí koťata. Jen u nás na žádné kotě nenarazíte. Jak se nám to podařilo? Bohužel prostě nemáme kapacity. Všechna případná koťata musíme odmítat, protože nemáme místo v karanténě.
Na konci roku 2016 jsme přišli o tři depozita a na našich počtech koček je to dost citelně znát. Žádní další dobrovolníci se k depozitování nehrnou a tak není kam kočky z karantény přesouvat. Současná depozita jsou plná dospělých koček, které stále čekají na svůj domov. Například u Ivany v depozitu je mourinka Melody, která zde na svůj domov čeká už rok. Ale ta má alespoň výhled do budoucnosti – je rezervovaná a nová rodina si ji vezme jakmile si doma zvyknou na miminko. Hůř je na tom třeba dvojice koček Trója a Danae z depozita u Jarky – tyto dámy v letech u nás čekají od srpna 2014! A to nejsou zrovna ty, které jsou u nás nejdéle. Jasným vítězem v této smutné soutěži je Míca z Devíti, která byla mezi prvními přijatými zvířaty po založení Devíti životů… a je u nás stále. Od března 2010, tedy 7 let.
Kvůli této situaci musí kočky zůstat v karanténě delší než nutnou dobu. Nemáme v domácích depozitech místo, kam by se po této době přesunuly. Hledáme nová depozita a hledáme nové domovy pro kočky v naší péči. Ale vypadá to, že už všichni doma kočku mají anebo netouží třeba po starší nebo plaché kočce. Začarovaný kruh. Dokud tyto „neatraktivní“ kočky nenajdou svůj domov, tak nemůžeme pomoci dalším.
Nechcete se stát depozitem a starat se chvíli o cizí kočku, kterou pak pošlete do nového domova? Popř. nevešla by se Vám domů ještě jedna čtyřnohá kráska, která si Vás vlastně ani nebude všímat? Popřemýšlejte o tom.