Kastrační program v Mostě

20.11.2022

Devět životů kastruje i v Mostě. Od roku 2020 jsme rozšířili náš kastrační program i na město Most, kde jsme získali dobrovolnici Stáňu. Ta absolvovala odchytový kurz a vrhla se do ozdravení kočičí populace ve svém městě.
A protože je to šikovné děvče, tak stíhá nejen chytat, ale i fotit a natáčet videa z odchytů, za což jí moc děkujeme, protože to my buď nezvládneme vůbec nebo jsou to jen rozmazané šmouhy.
Stáňa se na podzim zaměřila na jedno místo na konci vesnice u Mostu. Pár zahrádek, kde to začalo jednou kočkou (jako téměř vždy). Kočku měli všichni rádi a všichni ji krmili, ale nikdo nevykastroval a počet koček stoupal. Aktuální známý stav je 9. Nyní je odchyceno a vykastrováno 6 koček a 1 kocour, takže jarní kotěcí boom je snad zažehnán. Zbývají 2 kocouři, kteří se zatím zdárně vyhýbají použitým odchytovým technikám. Také zde pomáháme s krmením, protože jednu kočku krmili všichni, ale devět koček zůstalo převážně na jednom člověku. Lokalita se při krmení stále kontroluje, zda je to finální počet, nebo zda se ještě neobjeví další „zimní“ strávník.

V České republice jsou kočky přemnožené a každý rok se rodí spousta nových nechtěných koťat. Náš kastrační program se s tímto stavem snaží bojovat a alespoň trochu ho vylepšit. Jsme rádi, že máme pro naše úsilí další posilu. Pokud byste chtěli přispět přímo na kastrační program v Mostě, je možné zaslat dar na náš transparentní účet 2800060940/2010 s variabilním symbolem 777.
Na podporu Mosteckého kastračního programu se také pořádají charitativní aukce, se kterými pomáhají i další milovníci koček z Mostu a okolí. Děkujeme všem za jejich úsilí a podporu.
http://devet-zivotu.cz/profil/stana-maresova/

odchyt_Most_listopad2022_7