Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Zikmundová

Jedna z trojice koček cestovatelek, které k nám doputovaly oklikou přes další dva útulky. Nejdříve byly odvezeny z odchytu do pražského útulku v Modřanech. Odtamtud jely na kastraci a v útulku strávily den rekonvalescence. Pak se vydaly na cestu k nám a paní, která je vezla, se cestou ještě stihla stavit na návštěvu v jednom dalším depozitu. V těchto dnech se tři sympatické cestovatelky rozkoukávají u nás, zatím je to pro ně velká změna. Také je čeká návštěva u „zubaře“. Konkrétně Zikmundové chybí horní špičáky, takže se pořád jakoby usmívá.

26.9.2015 – Dnes v noci Zikmundová nečekaně zemřela. Protože do dnešního dne nejevila žádné klinické příznaky nemoci, byla provedena pitva. Mourinka měla hnisavá ložiska na plicích a zemřela na edém plic, což nás velmi překvapilo. Zikmundová se dala krásně dohromady. Kožíšek měla pěkný a v jídle se rozhodně neupejpala. Nedovedeme si vysvětlit, že s takovým onemocněním plic neměla žádné viditelné problémy. Je nám to moc líto.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 500 Kč, u kastrované kočky 800 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumIvana - Praha 1
StavOpustili nás
Kočka zemřela26.09.2015
Datum narození není známo 
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...