Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Verona

Verona je plachá tříbarevná kočka – máma od „pizzových koťat“. Byla odchycena spolu s prcky v Kralupech nad Vltavou. U Verony byla zjištěna silná cukrovka, takže musí každý den dostávat inzulin. Bohužel nemá moc ráda manipulaci, takže bude jistě tato péče náležitě odměněna její náklonností.

9.7.2013 – díky neskutečné trpělivosti depozitních tet Bó a Pá si Verona na injekce zvykla a i mimo karanténu se za mírného brblání nechá píchnout. V současné době se pracuje na tom, aby se alespoň trošku osmělila, a tak každý den podstupuje tzv. léčbu šokem, která spočívá tu v lehkém podrbání pod bradičkou, tam v letmém pohlazení po zádech nebo po hlavě. A nutno dodat, že se to docela daří. Bohužel kvůli svému zdraví nemůže být Verona očkována, a tak je zatím nabízena pouze k virtuální adopci.

31.7.2015 – Aby se depozitní tety moc nenudily, tak se momentálně starají o Verončino zdraví ještě více. Veronce se objevila vedle mléčné žlázy píštěl a vypadá to na nějaký novotvar. Vzhledem k tomu, že je Verona velký stresař, bylo zatím rozhodnuto neoperovat a kočičku pouze hlídat a postižené místo ošetřovat. Naštěstí to Veronka snáší celkem dobře a naše depozitářky zatím neutrpěly žádnou újmu na zdraví.

4.1.2016 – Veronce se bohužel objevily další novotvary poblíž mléčné žlázy. Celkově trochu zhubla, ale chuť k jídlu má dobrou, dokonce si ani moc nevybírá druh konzervy či kapsičky. Zvědavá a nabrblaná je pořád stejně, žádná apatie.

3.2.2016 – Veronka nám bohužel začíná pomalu ale jistě odcházet. Včera se jí náhle přitížilo, byla apatická a nechtěla jíst. Dnes je trošku lepší. Dokonce začala opět syčet na depozitní tety a ochutnala i jídlo. K diabetu a novotvarům kolem mléčné lišty se bohužel přidal i otok zadních nohou. Vypadá to, že nám s ní zbývá posledních pár dnů než se rozhodneme ji dále netrápit a necháme ji odejít.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 500 Kč, u kastrované kočky 800 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumMinidepozita
StavOpustili nás
Kočka zemřela08.02.2016
Datum narození není známo 
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníNE
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...