Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Tonda

Nemocného Tondu přivezli nálezci na veterinu Anežka, kde je teď kocourek na hospitalizaci. Toník potřebuje pořádně vykrmit a zušlechtit kožíšek. Krevní testy ukážou, jak je na tom po zdravotní stránce. Naštěstí je moc hodný a nechá si vše líbit. Takový náš Borisek č. 2.

19.11.2018 – Tonda je stále na veterině, zlobí ho průjem a krevní testy bohužel potvrdily onemocnění slinivky. Teď tedy ještě nasadit účinnou léčbu a uvidíme jestli pomůže. Toník je hodný  a trpělivý kocour, tak snad bude v pohodě.

11.2.2019 – Toník nás pozlobil, protože se mu zhoršila srst a začal hodně pít. Krevní testy bohužel potvrdily cukrovku a Toníka čeká stanovení správné dávky inzulínu a dieta. Navíc krevní testy ukázaly zvýšený fosfor, takže musíme hlídat renální selhání. Kocour je jinak v pohodě, je hodně kontaktní a nechá si vše líbit.

25.2.2019 – Toníkovy skáče krevní cukr nahoru a dolu, ale kocourek to naštěstí zvládá dobře. Dietní strava mu nevadí takže doufáme, že se nám podaří Toníka stabilizovat. Kocourek je stále velký pohodář a mazel. Prostě naše zlatíčko.

14.5.2019 – Jak už jsme psali, cukr dělal Toníkovy paseku až se nakonec podařilo stanovit správnou dávku inzulínu. Dnes ráno byl kocourek dezorientovaný, tak jsme mu daly glukozu a do dvou hodin byl v pořádku. Toníkovy hladina cukru  klesla k nule a tak byl inzulín vysazen.

28.5.2019 – Toník je momentálně stále bez inzulínu a konečně i po prvním očkování.  Kontrolní odběr ukázal, že hladina cukru je v normálu a tak doufáme, že už nebude inzulínu třeba. Jinak je Toník pořád hodný a mazlivý kocour milující jídlo.

5.11.2019 – Toník je již víc jak měsíc v depozitu a náležitě si to tam užívá. Bohužel poslední dobou málo jí a většinu dne prospí. Díky hodným depozitním tetám měl tenhle kocouří děda poslední měsíc aspoň pocit, že život není jen špatný. Spí v posteli, jídlo je mu servírováno v pěti chodech, aby si mohl vybrat na co má zrovna chuť. Jen to tělo už je moc unavené a my vidíme, že ho brzy budeme muset nechat odejít. Krevní testy stále ukazují na renální selhání a vypadá to na nějaký onkologický problém.

7.11.2019 – Toník dnes odešel. Usnul a už se neprobudil. Tenhle kocouří děda se spoustou zdravotních neduhů nám bude moc chybět. I přes neustálé zdravotní problémy miloval lidi kolem sebe a nevadila mu žádná manipulace. Byl naším sluníčkem.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavOpustili nás
Kočka zemřela07.11.2019
Stáří kočky 11 roků a 6 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...