Tlustej

U tohohle mourovatáa je jasná specifikace a životní předurčení – kocour do rodiny. Nechá se tahat, mazlí se až slintá, nikdy neškrábe, nic neničí (mně tedy zničil škrabadlo, ale za to mohla jeho váha, velký rozeběh a stáří škrabadla), hodí se k dětem i starším lidem, má rád velkou společnost.Tlustej a jeho sestřička Tenká skončili v naší péči, protože si jejich bývalý majitel bral slečnu alergickou na kočky. Obě kočky byly odmala zvyklé na hromadu hraček, neustále plné misky a vlastní velké šplhadlo. Na Tlustého měla plná miska velmi negativní dopad, na svůj věk nevypadá, připomíná spíše usedlého pana kocoura v letech. Jelikož taková nadváha pro kočku opravdu není zdravá, snažím se mu přísun potravy omezovat a od nových majitelů očekávám to samé, pro kocourovo dobro. Je čistotný, vhodný pouze do bytu. Má rád další kočky, kocoury, neublíží koťatům, je submisivní. Psů se zatím ještě bojí. Sourozenci si v depozitu začli lézt pěkně na nervy, nyní se již opět mají moc rádi, rozhodně však netrvám na tom, aby šli do nového domova společně.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumFrantiška - Praha 5
StavNašli domov
Kočka byla umístěna18.04.2010
Stáří kočky 12 roků a 11 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníNE
OdčerveníNE

Zprávy z domova

08.09.2011
Tak posilam nejake foto. Jinak po roce uspesne courame venku i celou noc a lovime vsechno co neutece. Takze uz nejsme povalec domaci, nybrz povalec nocni a toulavy. Hlad mame porad stejny, takze rano uz likvidujeme misku s jidlem velmi dokonale. Chytli jsme jednoho vrabcaka a miliony hmyzaku. Povahou je to vse pri starem, stale ten mazlivy slinta.