Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Švihák Lázeňský

Velmi přátelský kocour, který postupně nabírá zpět ztracenou váhu. Důvěru v lidi našel už dávno. Skvělý společník pro každého, kdo má rád „obyčejné“ mourovaté kocoury, kteří už mají něco za sebou. Priority: plná miska, pelíšek a hodně mazlení.

Švihák Lázeňský se znenadání a neznámo jak objevil v Kosteleckém podzámčí v ulici Lázeňská. Je velmi přítulný, vděčný za jídlo a pohlazení. V místě, kde se pohyboval a snažil se najít domov, se k němu většina lidí chovala opravdu špatně. Jelikož jsme se báli o jeho život, byl urgentně převezen k nám.

8.10.2015 – I když je tenhle starší mourek velký jedlík, tak zhubnul a začala mu vypadávat srst. Byla odebrána krev a testy bohužel potvrdily, že má Švihák nemocná játra. Byla nasazena dieta a nezbývá než čekat zda pomůže.

Dieta Švihákovi chutná, pěkně po ní přibírá.

25.8.2016 – Tenhle kocour je neskutečný. Hubne, špatně chodí, ale drží se života zuby nehty. Krevní testy neukázaly žádné onemocnění. Na našeho Šviháka bohužel dolehlo stáří a je to dost vidět. Dnů kdy jen spí a moc toho nenachodí je čím dál více. Jediné co ho neopustilo, je jeho apetit. Jí velmi dobře a hodně. Bohužel je možné, že už tady s námi moc dlouho nepobude. Ale i tak doufáme, že jeho poslední měsíce stály za to. Plné misky dobrot, pohlazení a dobré slovo. To vše tady u nás má. Teď už jen, aby s námi byl co nejdéle.

12.10.2016 – Švihák se neustále drží. Je sice čím dál menší a srsti už také moc nemá, ale chuť k životu mu rozhodně nechybí. Baští stále dobře a hodně.

28.11.2016 – Dědoušek Švihák je zářným příkladem toho jak si užívat života. Je sice neskutečně hubený a kožíšek už ho opustil, ale svého bytí se drží zuby nehty. Stal se maskotem depozita a naším oblíbencem. Pokaždé nás vítá hlasitým vrněním a mazlením. Je až s podivem, jak se drží. Švihák je prostě kocour s velkým „K“ a my jen doufáme, že tady bude ještě dlouho. Jídlo má stále rád a tak se snažíme mu dopřávat jen to co mu chutná.

1.1.2018 – Rok 2017 přežil dědoušek Švihák ve stálém zdraví. Neustále nás překvapuje chutí do života, má rád kapsičky a pořádnou porci spánku. Je vidět, že už je mu požehnaně, ale radost ze života neztratil.

14.6.2018 – Dnes jsme museli nechat Šviháka odejít. Během pár hodin se neskutečně zdravotně zhoršil. Ráno se ještě normálně najedl, ale v poledne už jídlo nechtěl. Bylo jasné, že jeho konec se blíží. Je nám to moc líto. Byl to neskutečný kocourek s velkou chutí k jídlu i k životu.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 500 Kč, u kastrované kočky 800 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumJarka - Kralupy
StavOpustili nás
Kočka zemřela14.06.2018
Datum narození není známo 
PohlavíKocour
KastraceNE
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...