Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Sáva

Mourovatá Sáva byla odchycena v roce 2010 spolu se čtyřmi prcky v Lounech. Koťata našla nové domovy a tak hledá nový domov i tahle mamina. Je moc hezká a čistotná. Bohužel je také stále nedůvěřivá a tedy nemazlící a nechytací. Jinak je hodná, není to agresivní zvíře. Odčervovací tabletku bez problémů dáme do tlamky. Jen potřebuje čas, aby si na lidi zvykla a začala jim věřit. Nabízíme do bytu k další kočce neb miluje kočičí řádění.

19.7.2016 – Sáva je stále v domácím depozitu a nejspíše u nás už zůstane. Povahově je to milá a klidná kočka. K lidem důvěru bohužel zatím nezískala, a proto se hodí pouze k další kočce jako společnice. Má ráda ostatní kočky a pokud jí to dovolí, tak se o ně neustále otírá a snaží se o kontakt.

28.11.2017 – Sávinka je stále plachá a nic jí nepřesvědčí o tom, že jí nechceme ublížit. Sice si občas vleze do postele, ale vždy jen na kraj a pár minut.

13.3.2018 – Sávinka nás začala zlobit s jídlem a hubla, proto putovala na veterinu. Sice se bránila zuby drápy, ale nakonec se podařilo a pan doktor ji pořádně vyšetřil. Bohužel zuby už nejsou moc v pořádku a tak o několik z nich přišla. Teď jen doufáme, že bude opět v pořádku. U Sávy je problém s její plachostí. Odchytávat se musí minimálně ve dvou lidech a vždy jen na pár chvil, aby se zbytečně nestresovala. Má prostě ráda svůj klid a pohodlí. A hlavně když si jí lidé moc nevšímají. To je pak spokojená.

21.3.2018 – Sáva stále málo jí, proto byla dnes na kontrole u veterináře. Dásně se krásně zhojily a celá tlamka je nebolestivá. Byla odebrána krev na testy. Máme podezření na selhání ledvin.

22.3.2018 – Naše podezření se bohužel potvrdilo. Krev ukázala vysoké hodnoty urey, kreatinu, fosforu a bilirubinu. Vzhledem k celkovému zdravotnímu stavu jsme se rozhodli Sávinku dál netrápit a nechat ji odejít. Je nám to moc líto.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o dar na veterinární péči, tento dar je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku a darů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 1200 Kč (vakcinace, čip, testy FIV/FELV, odblešení a odčervení), dvakrát očkované kotě už 1600 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 2000 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený dar na veterinární péči se dá odečíst z daní, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavOpustili nás
Kočka zemřela22.03.2018
Stáří kočky 8 roků a 10 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...