Galerie z domova

06.01.2016


Proužek

Proužek pochází z lokality, kde provádíme odchyty a kastrace. Není to lokalita ledajaká, jedná se o Ústav jaderného výzkumu v Řeži. To se zřejmě odrazilo na odolnosti Proužka a jeho sestry, protože bez problémů přežili odblešení Arpalitem, které v dobré víře provedli nálezci. Z původně poloplachého Proužka se v butovickém depozitu velice rychle stal oddaný mazlík, který čeká na pohlazení a při drbání bradičky spokojeně přede. S naprostou samozřejmostí okupuje křesla a gauč, výborně si rozumí s ostatními kočkami a užívá si i chování v náručí. Velice nadšen je i z plné mističky a za masové tyčinky s vámi půjde na kraj světa :) Je vhodný spíše do bytu.

Leden 2015 – Proužek odešel do nového domova.

AKTUALIZACE ŘÍJEN 2018: Hledáme pro Proužka nový domov, protože současná majitelka se o něj už dál nemůže starat. Proužek je velký mazlík a moc rád se chová, objímá u toho pacičkami krk, někdy i ducá hlavou do brady. Je hodně kontaktní, až je těžké ho vyfotit, protože si hned jde pro pohlazení. Před návštěvami se trochu schovává, ale od známých lidí se rád nechá hladit. Je spíše klidnější povahy.

AKTUALIZACE PROSINEC 2018: Proužek našel přechodný domov, ale zase se k nám vrátil – i když si na majitele rychle zvykl, bohužel si s ním nerozuměla jejich kočička, která do té doby byla jedináček. Po několika týdnech zkoušení se situace jen zhoršovala a kočička byla víc a víc ve stresu, proto jsme se s majiteli dohodli, že Proužka vezmeme zpět k nám. Hledáme pro něj tedy domov, kde bude kočičí jedináček nebo bude mít společnost kočky/kocoura, kteří jsou na druhou kočku zvyklí.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 800 Kč, u kastrované kočky 1000 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumZuzana - Praha 13
StavNašli domov
Kočka byla umístěna12.12.2018
Stáří kočky 5 roků a 8 měsíců
PohlavíKocour
KastraceNE
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

3.1.2016
Dobrý den Zuzko, s Proužkem přejeme vše nejlepší do nového roku, mnoho štěstí a pohody a radostných okamžiků s kočičími společníky! :) Mějte se krásně
03.05.2015
Dobrý večer Zuzko, už dlouho se chystám Vám napsat:) Vím, že jsem se dlouho neozvala. Ale na druhou stranu nebylo nic akutního nebo tak. Vše je v pořádku s Proužkem už máme zajetý rytmus a soužití :) Vlastně Proužek používám, spíš když o něm mluvím, jinak mu říkám, Chlupík, Ťulpík, Troubík, Troubelín, Prdík, Prdelka, Chlupítko atp
21.02.2015
Tak už nám miláček brzy přijde o kuliska:) Ve středu jedem na veterinu. Ta vykousaná lysinka už mu zarůstá, přikládám foto v příloze. A pár dalších pikantností co mi miláček provádí :D Prostě, pomyšlení na to, že bych měla psát bakalářku a nevšímat si ho, se Proužkovi z duše příčí :D Takže nejoblíbenější místo kam vlézt, kde to pošlapat a kam si lehnout je klávesnice na notebooku:D Občas mě v noci budí a jsem nucena ho vykázat z ložnice, protože koulení baterky po dřevěné podlaze hodinu a půl před tím, než mi má budík zazvonit je prostě krása :D Ale jinak je to brouček:)