Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Překvápko

Překvápko patřil mezi koťata z bývalého cukrovaru. Zatímco ostatní dostala sladká jména, Překvápko zůstávalo dlouho neutrální. Neznali jeho pohlaví, protože byl velmi bázlivý. Překvápko není ze stejného vrhu jako ostatní, zřejmě je z vrhu předchozího, ale rozhodl se zůstat s osiřelými sourozenci. Kotě jsme přesunuli do našeho minidepozita, které si umí poradit i s těmi nejublíženějšími kočičími dušičkami, a snad dokáže i tuto kočku přesvědčit, že není důvod se nás bát.

Nyní se rád nasnídá s lidmi, trošku  jogurtu nebo šunky ho dokáže přesvědčit. Pomalu získává důvěru i k fyzickému kontaktu. Skvěle vychází s dalším domácím zvířectvem včetně králíků a želv. Hodí se do klidnější domácnosti k dalším kočkám.

22.1.2016 – Překvápko nám dělá radost. Už několikrát se nechal drbat na hlavě a pohladit, jeho výraz se nám zdál až blažený. Daří se nám to častěji, když je klidněji a něčím upoutáme jeho pozornost a zapomene hlídat naše pohyby. Už jen zbývá ho utvrdit v tom, že ta ruka ho bude opravdu jen hladit a drbat. Stále je takový lekavý, ale pokroky dělá veliké, ve srovnání s jinými co jsme měli tu čest potkat. Kocourek je hodně hravý, možná dohání tu dobu kdy se místo hraní jen bál. Naštěstí je se všemi zvířaty v depozitu kámoš a kontakt s nimi vyhledává. Povaha mu byla dána mazlivá a přátelská, tedy než se mu cosi přihodilo a ztratil důvěru. Teď už je to jen o trpělivosti.

12.7.2016 -Kocourek Překvápko dnes náhle zemřel. Byla provedena pitva, která zjistila, že trpěl chronickým zánětem pohrudnice. Velmi nás to překvapilo, protože Překvápko neměl žádné viditelné zdravotní problémy. Stále byl hravý a jedl velmi dobře. Měli jsme takovou radost, když se začal mazlit a se všemi v depozitu byl kamarád. Je nám to moc líto.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 600 Kč, u kastrované kočky 900 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumMinidepozita
StavOpustili nás
Kočka zemřela12.07.2016
Datum narození není známo 
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...