Galerie z domova

25.01.2017


Matýsek

Matýsek k nám přišel z rodiny, která měla ještě i dva pejsky, ale která se již bohužel z rodinných důvodů nemohla o tolik zvířat starat. Nechali si tedy dva psy, kteří mají epilepsii a Matýskovi chtějí dopřát nový domov tam, kde by se měl dobře.

Matýsek byl v původním domově velký mazel, ale zjevně nemá moc rád změny, protože po převozu do depozita na Praze 6 se několik dní schovával pod gaučem. Po pár dnech toho ale nechal a teď už se cpe depozitnímu strejdovi do postele a na klín. Je z něj tedy zase mazlík a nejraději má ducání hlavičkou do hlavy člověka.

Je to kus kocoura – váží přes 5 kg, má nádhernou srst a je vidět, že o něj bylo velmi dobře postaráno. Hledáme pro něj nový domov bez možnosti chodit ven, ideálně v klidnější domácnosti. Matýsek může být i zvířecí jedináček, hlavně, aby měl ty své lidi na mazlení.

Matýsek je v minidepozitu na Praze 6. Pokud o něj máte zájem, kontaktujte Ivanu – ivana@devet-zivotu.cz, 607 194 597.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 600 Kč, u kastrované kočky 900 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumMinidepozita
StavNašli domov
Kočka byla umístěna22.01.2017
Stáří kočky 9 roků a 10 měsíců
PohlavíKocour
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

25.1.2017
U nás i další den a noc dobrý, Matýsek po příchodu z práce rozvalen na posteli, která je už evidentně jeho a já a manžel tam jsme jen hosté. Večer se tulil, ducal hlavičkou a pracoval s manželem na počítači. Pak se rozvaloval na gauči a nastavoval na hlazení břicho (je to kus kocoura když se rozvalí na záda). V noci spal u nás a mezitím odbíhal na pochůzky po bytě. Má tam granule a zkoušíme konzervu krůtího masa od Falco, tu zatím jen olízne. Včera měl kapsičku z DM a tu si dal tak půlku. A muž mu koupil nějaké pochoutky od Gimpet pro seniory 6+, to mu jede dobře. Matýsek taky včera dostal vodní fontánku, tak jsme zvědaví, jak se to osvědčí.
23.1.2017
Dobrý den, posílám fotky ze včera. Když jsme dojeli domu Matýsek prozkoumal byt a zalezl pod gauč. Po půl hodině vylezl a šel se přitulit. Potom se začal chovat tak, jako by s námi byl odjakživa. Občas si třeba na chvíli zaleze, ale jinak už okupuje celou domácnost. V noci spal u nás v posteli a v pět ráno jsme si museli vysvětlit, že se ještě nevstává, protože Matýsek chtěl tulit. Tak uvidíme jak to bude dál, ale zatím je to super. I s dětmi vychází dobře, nechává se hladit. Posíláme pozdravy z nového domova, Zuzana, Míla, Ríša, Dani a Matýsek