Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Mašinka

Černá Mašinka je pro nás zatím záhadou. Byla odchycena v Kralupech v kolonii toulavých koček. Bohužel je zatím dost svá, a tak stále nevíme, zda se jedná o holku nebo kluka. Při odchytu chtěla sníst sklopec, přepravku i nás. Přičítáme to tomu, že není zvyklá na omezování pohybu. Při krmení se od krmičů nechávala i pohladit, takže věříme, že se ji časem podaří vymazlit.

26.3.2017 – Tak, díky kastraci už víme, že Mašinka je holka. Sice jsme to tak nějak tušili i díky její povaze, ale teď už máme jistotu. Povahově se zatím moc nezměnila, ale jisté je, že má ráda další kočky.

Po necelém měsíci v depozitu se Mašinka už opatrně mazlí. Místo mňoukání píská a vrní nahlas jako žádná jiná kočka. Je ještě trochu lekavá a nejistá, ale mazlit se chce hrozně moc. Je to kočka postelová, užívá si víkendová rána, kdy se nikam nespěchá. Je nekonfliktní, ostatní kočky ji mají rády a ona je. V novém domově by měla mít kočičího kamaráda, se kterým by si mohla hrát.

4.2.2018 – Mašinka se nám vrátila do depozita, majitelka se o ni ani o svého druhého kocoura už nemohla starat. Hledáme pro ni domov, kde bude mít kočičí společnost a trpělivého majitele, který ji nechá dost času na aklimatizaci a získání důvěry.

15.12.2018 – Mašinka bohužel opět hledá domov. V jejím druhém domově si pomalu zvykala na psy a poté se narodilo dítě a začala čůrat mimo záchod. Fyzicky je v pořádku, takže to znamená, že je v psychické nepohodě. Ideální by bylo, kdyby odtud šla rovnou do nového domova, případně se poté přestěhuje zpět do depozita. Určitě by měla mít kočičí společnost, ale bez psů a spíše v klidnější domácnosti.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 500 Kč, u kastrované kočky 800 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumLenka a Honza - Praha
StavNašli domov
Kočka byla umístěna06.04.2018
Stáří kočky 2 roky a 7 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...