Galerie z domova


Zatím tu žádné fotografie nejsou...

Marianna

Drobná kočička Marianna se objevila na hřbitově ve Velvarech. Hodní lidé ji tam krmili, ale zimu by tam nejspíš nepřežila. Maiannka potřebuje vyléčit virózu a pořádně vykrmit. Naštěstí je to mazel a jídlo miluje, tak snad vše půjde dobře.

26.11.2017 – Mariannka měla virozu a tak byla nasazena léčba. Naštěstí atb rychle zabrala a kočičce už je lépe. Dalším problémem je silné zablešení. Mariannka se hodně vylizuje a neustále se drbe. Za pár dní ji ještě jednou zkusíme odblešit. Tentokrát však práškem.

5.12.2017 – Kočička přestala jíst a je hodně anemická. Byly udělány krevní testy a testy na infekční nemoci. Naštěstí FIV a FELV vyšly negativní.

7.12.2017 – Krevní testy ukázaly vysoké jaterní hodnoty a velmi nízké červené krvinky. Doktor má podezření na haemobartonellu, což je nemoc, kterou způsobuje krevní parazit přenášený blechami a komáry. Byla nasazena atb, a tak jen doufáme, že zaberou. Mariannka je jinak v pohodě, jí, pečuje o sebe a je hodně mazlivá.

29.12.2017 – Mariannka dobrala antibiotika a v lednu jí čekají kontrolní krevní testy, které ukáží, zda léčba pomohla, nebo ne. Jinak je stále hodná, mazlivá, dobře jí a pečuje o sebe. Trochu přibrala a kožíšek už má taky lepší.

22.1.2018 – Dnes byla Mariannka na kontrole a vypadá to dobře. Sliznice už má krásně růžové a kožíšek je také lepší. Ještě pár dní počkáme, a pak půjde na kastraci, při které se zároveň pořeší i její zuby, které má v hrozném stavu. O pár jich nejspíš přijde. Jinak je Mariannka pořád mazlivá a dobře jí.

8.3.2018 – Marinnka má po kastraci a prvním očkování a hledá nový domov. Další zvíře není podmínkou. Je vhodná pouze do bytu. Kočička je velmi hodná a mazlivá. Dává přednost mokré stravě a vyžaduje dvě kočičí toalety. Je hodně čistotná.

2.7.2018 – Mariannka má pravděpodobně potravní alergii. Byla jí nasazena dieta a zatím to vypadá, že zabírá. Jinak je kočička stále přátelská a v pohodě. V novém domově by uvítala i zvířecího kamaráda, pokud na ní majitel nebude mít více času.

26.7.2018 – Dnes jsme jeli s Mariannkou na veterinu, protože se jí zhoršila srst a byla dehydrovaná. Byla odebrána krev na testy a kočička zůstala na hospitu kvůli infuzní terapii.

29.11.2018 – Mariannce se zhoršuje chronické selhání ledvin. Sice krásně jí, ale začala hodně pít a ledvinové hodnoty stoupají.


Když si u nás vyberete kočku, požádáme vás o příspěvek na veterinární péči, tento příspěvek je využit na zaplacení veterinárních výdajů. Jsme malá nezisková organizace, veškeré výdaje spojené s péčí o kočky (veterina, krmivo, stelivo, léky, doprava) hradíme ze svých výplat, ze zisku charitativního krámku, darů a částečně právě z příspěvků nových majitelů. Náklady na péči o kočky nejsou zanedbatelné, jednou očkované kotě vyjde po veterinární stránce cca na 500 Kč (vakcinace a několikanásobné odčervení), dvakrát očkované kotě už 900 Kč a v případě kastrované a dvakrát očkované kočky se dostáváme k částce přes 1500 Kč. Při adopci kotěte zaplatíte příspěvek ve výši alespoň 500 Kč, u kastrované kočky 800 Kč. Pokud nový majitel může a chce přispět více, nebo kočkám přinést něco na zub, hračku či stelivo, budeme rádi :) Při převzetí kočky dostanete i její očkovací průkaz a pokud je kočka čipovaná, tak i registrační kartu k čipu. Zaplacený příspěvek na veterinární péči se dá odečíst z daní jako dar, potvrzení vám rádi vystavíme.

Detail kočky


DepozitumAlena - Hospozín
StavHledají domov, Naši nemocní
Stáří kočky 6 roků a 5 měsíců
PohlavíKočka
KastraceANO
OčkováníANO
OdčerveníANO

Zprávy z domova

Zatím tu žádné zprávy nejsou...